Site icon GEO Polityka

ZSU kontroluje sytuację w rejonie Wowczańskiej, – Sztab Generalny

Siły zbrojne Ukrainy kontrolują sytuację w Wowczańskiej pomimo wszystkich problemów w Rosja ii chce miejsca.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikacie do Sztabu Generalnego ZSU.

Jak wyjaśnił Sztab Generalny, w Charkowie, bezpośrednio ze strony Na początku nasze oddziały skutecznie odparły kilka ataków wroga. Nadal mają kłopoty na trasach Hlyboke – Liptsi, Łukjanci – Słobożańska, Pilna – Słobożanska, Murom – Starytsia, Pletenówka – Wowczańsk.

Nasze oddziały nie pozwalają na marnowanie pozycji.

„Armie ukraińskie” każą w dalszym ciągu zamykać podejścia obronne i stabilizacyjne w Wowczańskiej oraz utrzymywać tam sytuację pod kontrolą” – poinformował Sztab Generalny.

Rosjanie rozpoczną bezpośrednie prace nad Charkowskoje w celu utworzenia 95 służby wojskowe w 27. jednostce sprzętu wojskowego. Zagalom, w dniu 10 Trawnya, na którego polecenie wróg wydał 710 zabitych i rannych rosyjskich okupantów, a także stracił 125 jednostek sprzętu pancernego i wojskowego.

Sytuacja na Wowczańskim bezpośrednio

Już od kilku dni Rosjanie są ostrzeliwując Wowczańską i próbując zakopać to miejsce. Wydaje się, że wczesnym grupom okupantów udało się przedostać do tego miejsca i doszło tam do walk ulicznych. Jednak później ZSU oświadczyło, że udało się ich usunąć ze swojego miejsca.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version