Site icon GEO Polityka

Zełenski: W obwodzie donieckim jest najwięcej starć zbrojnych i najcięższe okoliczności

Prezydent powiedział, że kontynuowane są prace z partnerami, aby zapewnić regionom więcej systemów obrony powietrznej i broni dalekiego zasięgu.

Najwięcej starć zbrojnych odnotowuje się w starciach w obwodzie donieckim.

Prezydent Władimir Zełenski ogłosił to w wieczornym przesłaniu wideo 16 maja.

< iframe szerokość="560" wysokość="315" src="https: //www.youtube .com/embed/MPbM3ZSl_oY?si=6AbVFtuElnxj6bjM" title="Odtwarzacz wideo YouTube" Frameborder="0" pozwalają="akcelerometr; schowek -write; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" zezwoleniefullscreen>

“Dziś szczegółowo przeanalizowaliśmy także sytuację w Donbasie – w odpowiednich kierunkach. Pokrowski, Kramatorsk i inni… Jest najwięcej starć zbrojnych, najcięższe okoliczności. Oczywiście nie ignorujemy tego obszaru” – powiedział głowa państwa.

Zełenski dodał, że obecnie trwają prace z partnerami nad przekazaniem w szczególności obwodu charkowskiego, Donbasu, obwodu sumskiego i innych regionów „bardziej podstawowa ochrona, czyli systemy obrony powietrznej i broń dość dalekiego zasięgu.”

„Rosja próbuje rozszerzyć wojnę i niezmiennie towarzyszą temu puste słowa o pokoju. Musimy za wszelką cenę zmusić Rosję do prawdziwego, sprawiedliwego pokoju. Decydująca jest nasza ochrona przed napaściami i strajkami” – podkreślił Prezydent.

lb.ua

Exit mobile version