Site icon GEO Polityka

W szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy dołączy 100 tys. nowych żołnierzy: media dowiedziały się, kto wkrótce zostanie wysłany na front

Twitter LinkedIn

Ukraina może spodziewać się napływu w swoje szeregi około 100 000 młodych żołnierzy po zmianach w przepisach zezwalających na mobilizację od 25. Prezydent Władimir Zełenski podpisał odpowiednią ustawę, która daje możliwość przyciągnięcia nowych sił do Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak podaje URA-Inform, powołując się na Ukraińską Prawdę.

Wtajemniczeni twierdzą, że wielokrotnie przypominano prezydentowi o wadze podpisania tego dokumentu. Zełenski stanął jednak w obliczu wahań ze względu na obawy o popularność takiej polityki i koszty finansowe mobilizacji nowych wojsk.

Chociaż zeszłej zimy prezydent omawiał możliwość zmobilizowania nawet 500 000 osób, w tym mężczyzn w wieku 25 lat i więcej sfinansowanie takiego projektu z budżetu państwa wydaje się zadaniem trudnym, szacowanym na 500 miliardów hrywien.

Specjaliści z Instytutu Demografii i Problemów Jakości Życia PAN zauważają, że na Ukrainie znaczna jest liczba osób, które osiągnęły wiek 25-26 lat. Nie wszystkich jednak uda się zmobilizować do wojska, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak stan zdrowia i lokalizacja.

Przedstawiciele Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy są jednak przekonani, że mobilizacja od 25 roku życia może przyciągnąć około 100 000 młodych żołnierzy, co znacząco wzmocni potencjał obronny kraju.

Przypomnijmy, że armii rosyjskiej będzie się spieszyć – zachodni analitycy powiedzieli, jakiej daty boi się Putin.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version