Site icon GEO Polityka

W obwodzie moskiewskim wybuchł pożar na terenie jednostki wojskowej FSB i fabryki sprzętu wojskowego.

Rosyjskie media podają, że w mieście Balashikha w obwodzie moskiewskim powstała podstacja elektryczna jednostki wojskowej FSB Federacji Rosyjskiej i zakład Progress do produkcji sprzętu wojskowo-przemysłowego kompleks Federacji Rosyjskiej zapalił się. Odpowiedni materiał filmowy został opublikowany w Internecie.

11 0

Zdjęcie – rbc.ru

Rosyjski Telegram – kanał ASTRA pisze, że we wtorek wieczorem 14 maja doszło do pożaru w podstacji elektrycznej zakładu Progress w Balashikha. Jednostka wojskowa 35533 FSB zlokalizowana jest na terenie przedsiębiorstwa. Odpowiedni materiał filmowy opublikowano w Internecie – podaje NBN.

Fotografia `8212; t.me/astrapress

Administracja Balashikha twierdzi, że przyczyną zdarzenia był rzekomo pożar oleju spowodowany zwarciem. Jednocześnie media podają, że mogło dojść do podpalenia stacji elektroenergetycznej.

Burmistrz miasta Siergiej Jurow potwierdził pożar podstacji transformatorowej, nie podając jakiej. Urzędnik Putina powiedział, że pożar w przedsiębiorstwie został ugaszony i przywrócono dopływ prądu do domów.

Przypomnijmy, że jednostka wojskowa zlokalizowana w zakładach Progress jest częścią Służby Naukowo-Technicznej FSB, która opracowuje, testuje i produkuje nośniki elektroniczne różnych programów dla kompleksu wojskowo-przemysłowego państwa terrorystycznego i przedsiębiorstw cywilnych.

Jak podano, w nocy w obwodzie rostowskim UAV uderzył w skład ropy. Media podały, że za atakiem stał ukraiński wywiad.

nbnews.com.ua

Exit mobile version