Site icon GEO Polityka

Ukrenergo: planuje import prądu z pięciu krajów UE

Dzisiaj we wszystkich regionach obowiązują godzinne harmonogramy wyłączeń.

Ukraina boryka się ze znacznym niedoborem energii elektrycznej. Aby temu zaradzić, planuje się import z Rumunii, Słowacji, Polski, Węgier i Mołdawii. Poinformowała o tym służba prasowa Ukrenergo. Zaznacza się, że we wszystkich regionach obowiązują harmonogramy wyłączeń godzinowych.

>

„Przez większą część dnia w systemie elektroenergetycznym utrzymuje się znaczny niedobór energii elektrycznej. Centrum dyspozytorskie Ukrenergo wprowadziło limity poboru dla każdego regionu do oblenergo Dzisiaj, 16 maja, od godziny 00:00 we wszystkich regionach Ukrainy obowiązują godzinowe harmonogramy wyłączeń” – czytamy w komunikacie.

Można uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak będą obowiązywać ograniczenia zużycia w koncie konsumenta, na oficjalnych stronach internetowych oblenergos, a także na ich stronach w sieciach społecznościowych.

Ponad połowa Ukraińców sympatyzuje z rosnącymi cenami energii elektrycznej, – ankieta

Brak prądu w godzinach porannych 446 osiedli. W wyniku walk w obwodach donieckim, połtawskim, sumskim, charkowskim i chersońskim doszło do nowych przerw w dostawie prądu. Z przyczyn technicznych w obwodach kijowskim, odeskim i sumskim doszło do przerwy w dostawie prądu.

lb.ua

Exit mobile version