Site icon GEO Polityka

TikTok stał się najcenniejszą marką w Chinach

TikTok stał się najcenniejszą marką w Chinach, wyprzedzając największe banki państwowe w Chinach. Tak wynika z corocznego raportu Brand Finance China 500.

► < i>Przeczytaj kanał telegramowy “Ministerstwo Finansów”: główne wiadomości finansowe

Wzrosła wartość marki portalu społecznościowego TikTok/Douyin o 28% w ciągu roku do 84,2 miliarda dolarów, podczas gdy Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) wzrósł zaledwie o 3,3% do 71,8 miliarda dolarów.

Chińskie przedsiębiorstwo wytwórcze State Grid Corporation of China zajęło trzecie miejsce (+ 21% do 71,15 miliarda dolarów), spychając China Construction Bank na czwartą pozycję (+4,7%, do 60,4 miliarda dolarów). Agricultural Bank Of China pozostał na piątym miejscu.

Bank of China awansował na szóste miejsce z ósmego (+6,6% do 50,5 miliarda dolarów). Siódmą pozycję utrzymała marka mocnych napojów alkoholowych Moutai (+0,7%, do 50,1 miliarda dolarów).

Marka ubezpieczeniowa Ping An spadła o 0,7%, do 44,4 miliarda dolarów, ale awansował na ósme miejsce w rankingu z dziewiątego.

Wartość marki telekomunikacyjnej China Mobile wzrosła o 2%, do 44,2 miliarda dolarów, w efekcie czego osiągnęła dziewiąte miejsce w porównaniu do jedenastego rok temu.

Messanger WeChat spadł na dziesiąte miejsce z szóstego, gdyż jego wartość spadła o 16,8% do 41,8 miliarda dolarów.

Warto zauważyć, że w tym roku z pierwszej 10-tki, na dwunastej pozycji, wypadła marka Huawei.

Przypomnijmy

Ministerstwo Finansów napisało, że szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen nie wyklucza wprowadzenie zakazu TikTok w Unii Europejskiej.

minfin.com.ua

Exit mobile version