Site icon GEO Polityka

Rosyjski plan dla Wołczańska nie powiódł się: Sztab Generalny powiedział, czego udało się dokonać Siłom Zbrojnym Ukrainy

Twitter LinkedIn

Ukraińskiemu wojsku udało się ograniczyć aktywność sił rosyjskich w kierunku Charkowa, szczególnie w mieście Wołczańsk, gdzie Ukraińskie Siły Zbrojne skutecznie udaremniły próbę wdarcia się wroga w głębokość budowy.

URA-Inform podaje to, powołując się na raport Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Porównując dane z 10 maja, zauważa się, że Siłom Zbrojnym Ukrainy udało się znacząco ograniczyć aktywność wroga.

„Wojsko udaremniło próby nieprzyjacielskiego przedostania się w jak największym stopniu na tereny miejskie Wołczańska i zdobyć oparcie. Dziś ukraińskie siły zbrojne w dalszym ciągu aktywnie realizują swoje misje bojowe na północy miasta, utrzymując wroga pod kontrolą ogniową. Sytuacja jest pod kontrolą, nie stwierdzono żadnych oznak kryzysu” – powiedział. – podaje źródło.

Warto dodać, że aktywność armii rosyjskiej została zauważona także w kierunku Kupianskim, zwłaszcza w rejonie Krahmalnego `8212; Berestowo. Ukraińskie Siły Zbrojne były w stanie zniszczyć wrogi czołg i bojowy wóz piechoty, a także poprawić swoje pozycje taktyczne. Wróg został zepchnięty z powrotem w miejsce na północ od Kisłowki.

Przypomnijmy, że Ukrainę może uderzyć anomalia pogodowa: synoptycy odpowiadali, czy należy spodziewać się ocieplenia.

Źródło informacji

Exit mobile version