Site icon GEO Polityka

Media: Giełda Chicago Mercantile Exchange przygotowuje się do uruchomienia handlu spot na Bitcoinie

The Financial Times (FT), powołując się na własne źródła, podaje, że Chicago Mercantile Exchange (CME) planuje uruchomić handel spot pierwszą kryptowalutą.

Projekt jest w fazie rozwoju i dokładny termin jego realizacji nie jest znany, ale źródła FT twierdzą, że start nastąpi do końca 2024 roku. Z ich informacji wynika, że ​​CME Group przeprowadziła już kilka rund negocjacji z kontrahentami chcącymi inwestować w Bitcoin, ale wyłącznie w środowisku regulowanym.

FT zakłada, że ​​realizując projekt poziom zaangażowania dużych funduszy instytucjonalnych będzie na rynku kryptowalut znacznie wzrośnie. Jako przykład publikacja podaje sytuację z kontraktami futures na Bitcoin, które CME Group uruchomiła pod koniec 2017 roku. 

Grupa CME, będąca operatorem giełdy Chicago Mercantile Exchange, powstrzymała się od oficjalnych komentarzy w tej sprawie.

Wcześniej Financial Times podał, że firmy kryptowalutowe i fintech zapłaciły w ubiegłym roku amerykańskiemu skarbowi kilka razy więcej kar finansowych niż firmy z tradycyjnego systemu finansowego.

Источник: bits.media

Exit mobile version