Site icon GEO Polityka

Jaką temperaturę wody wybrać do podlewania pomidorów

Sekret pysznych pomidorów: jak prawidłowo podlewać, aby uzyskać najlepsze owoce . Dzherelo: zelenasadyba.com.ua

Ogrodnicy nie powinni zapominać, jaką wodą podlewać pomidory. To nie tylko drobnostka, ale kluczowy punkt w uprawie smacznych i zdrowych pomidorów, pisze WomanEL.

Używanie zimnej wody do podlewania pomidorów to zły pomysł. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka może się to wydawać szybkim i wygodnym rozwiązaniem, znacząco zrujnuje Twoje zbiory. Używaj osiadłej i podgrzanej wody. Optymalna temperatura płynu do nawadniania to 18-22 stopnie Celsjusza.

Należy podlewać pomidory aż do korzeni, unikając dostania się wody do łodygi i liści, co może prowadzić do rozwoju chorób grzybiczych. Jeśli pomidory rosną na otwartym terenie, podlewanie należy wykonywać wieczorem. Jeśli chodzi o pomidory szklarniowe, lepiej podlewać je wcześnie rano. Jeśli jednak pogoda jest pochmurna, można je podlać w dowolnym dogodnym momencie.

Dlaczego zimna woda do podlewania pomidorów jest tak przydatna kiepski pomysł. Źródło: asterias.od.ua

Ważne jest również uwzględnienie stopnia nawodnienia pomidorów na różnych etapach ich sezonu wegetacyjnego. Na przykład na etapie sadzonek i w okresie owocowania wymagana jest obfita wilgoć. W okresie kształtowania się korony superkorzeniowej można ograniczyć podlewanie, a także wziąć pod uwagę warunki pogodowe.

Zapamiętaj więc te proste, ale bardzo ważne zasady podlewania pomidorów, a Twoje zbiory będą z pewnością zachwycą Cię swoim smakiem i dobrymi owocami. Nawiasem mówiąc, niedawno powiedzieliśmy Ci, jak ukształtować ogórek, aby uzyskać dobre zbiory.

Źródło informacji

Exit mobile version