Chelsea i Mudryk pomogli: Manchester United pokonał Newcastle w meczu Premier League 5 bramkami (wideo)

Zwycięstwo „Czerwonych Diabłów” nad “srokami” pozwolił drużynie Michaiła awansować do strefy Pucharu Europy.

Manchester Unitedu siebie pokonał Newcastlew przełożonym meczu 34. tournée angielskiej Premier League (EPL). Mecz na stadionie Old Trafford w Manchesterze zakończył się wynikiem 3:2.

Czerwone Diabły objęły prowadzenie w 31. minucie dzięki wysiłkom Kobby Mainu. Zaraz po przerwie Sroki odbiły się od siebie – w 49. minucie Anthony Gordon zdobył bramkę.

Jednak dość szybko Mancunians zdołali odzyskać przewagę punktową – w 57. minucie precyzyjny strzał oddał Amad Diallo.

Na bramkę pod koniec spotkania dziesiątka drużyny Erica, Haga, zwiększyła swój handicap – Rasmus Hoylund zdobył bramkę w 84. minucie.

Goście ożywili intrygę w doliczonym czasie gry , gdy po 90+2 minutach Lewis Hall trafił do siatki dla Manchesteru United. Zespół Eddiego Howe'a nie uniknął jednak porażki.

Recenzja meczu „Manchester United” – „Newcastle”

Po tym meczu Manchester United (57 punktów) zajmuje ósme miejsce w tabeli Premier League. Newcastle również ma 57 punktów, ale zajmuje siódmą pozycję dzięki lepszej różnicy bramek.

Przypomnijmy, że zwycięstwo Czerwonych Diabłów nad Srokami pozwoliło Chelsea zdobyć przed rundą finałową ukraińskiego skrzydłowego Michaiła Mudryka z 60 punktami zająć szóste miejsce w Premier League, pozwalające na grę w Lidze Konferencyjnej w przyszłym sezonie.

Zdobywca biletu na Puchary Europy zostanie wyłoniony w ostatniej rundzie, której mecze zostaną rozegrane rozegrany równolegle, 19 maja o godzinie 18:00 czasu kijowskiego. Manchester United zagra na wyjeździe z Brighton, Newcastle zagra na wyjeździe z Brentford z ukraińskim pomocnikiem Jegorem Jarmolukiem, a Chelsea będzie gościć Bournemouth z ukraińskim obrońcą Ilyą Zabarnym.