Szachtar wyprzedził Dynamo pod względem trofeów w historii niepodległej Ukrainy

Po zwycięstwie nad „Worsklą” w finale Pucharu Ukrainy Pitmen mają o jedno trofeum więcej niż „biało-niebiescy”.

Donieck Szachtar wyprzedza Kijów Dynamo pod względem liczby zdobytych trofeów we wszystkich turniejów w historii niepodległej Ukrainy.

Stało się to po zdobyciu przez Pitmen 15 maja Pucharu Ukrainy, pokonując Worsklą Połtawę (2:1) w meczu finałowym na stadionie Avangard w Równem.

Dla donieckiego klubu jest to 39. trofeum w czasie niepodległości naszego państwa, podczas gdy mieszkańcy Kijowa mają 38.

Poprzez zwycięstwa w mistrzostwach Ukraina ma przewagę po stronie kijowskiej drużyny – 16 tytułów w porównaniu z 15 dla Pitmenów. Jednak pod względem zdobytych pucharów narodowych „pomarańczowo-czarni” są teraz lepsi – 14 trofeów w porównaniu z 13 „biało-niebieskimi”. Poza tym Szachtar i Dynamo po 9 razy zdobyli Superpuchar Ukrainy.

Tak więc, jeśli chodzi o trofea na arenie krajowej, ustalono parytet między głównymi rywalami – obaj mają ich teraz po 38. Jednak biorąc pod uwagę międzynarodowych turniejach, Szachtar o jedno trofeum przewagi, odkąd w 2009 roku zdobył Puchar UEFA.

Przypominamy, że w tym sezonie drużyna Marino Pusica zdobyła „złoty dublet”. 11 maja Szachtar pokonał Dynamo (1:0) w klasyku i przed terminem został mistrzem UPL.