Site icon GEO Polityka

Świętowali projekt Medwedczuka „Inna Ukraina”: SBU nękała propagandowych towarzyszy Kremla

Służby porządkowe zwyciężyły w Kijowie „Inna Ukraina”. Ta organizacja w Rosji została oskarżona przez rząd stanowy Wiktora Medwedczuka, który koordynuje swoje działania z FSB.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikatach dla służby prasowej SBU.

Poinformowano o tym w wydziale, w Kijowie grupa wywiadowcza pracowała nad „projektem”, który polegał na sabotażu informacyjnym wobec Ukrainy.

Zokrem, jego uczestnicy rozpowszechniali treści wideo, co dyskredytowało Siły Obronne, wzywało Ukraińców do poddania się i poddania się okupantowi.

W magazynie grupy specjaliści od treści wideo pracowali nad dobrym oszustwem, studio szaleniec władzy w obwodzie kijowskim produkował obszerne filmy animowane.

Gotowe produkty medialne przekazano ich kuratorowi z Federacji Rosyjskiej.

Kurator-propagandysta Kremla

Występował jako Denis Zharkikh, świetny prezenter kanałów Medwedczuka, a następnie dyrektor jego organizacji „Inna Ukraina” w Moskwie. Po sprawdzeniu wydał zgodę na rozpowszechnianie w Internecie treści antyukraińskich.

W tym celu przestępcy masowo wykorzystali kontrolowane przez Medwedczuka zasoby informacyjne. Wśród nich jest strona internetowa „Inna Ukraina”, strony w sieciach społecznościowych i serwis wideo na YouTube.

Za każdy film członkowie grupy pobierali pieniądze od Rosji: z Kijowa szkolenie było szczególnie przekazywane do nich przez bliskiego krewnego dyrektora organizacji „Inna Ukraina”.< /p> Plotki i zdumiewające podejrzenia

Podczas śledztwa w sprawie miejsc zamieszkania grupy wywiadowczej, sprzęt komputerowy i telefony komórkowe zidentyfikowano jako dowody bezpośredniej działalności na terenie Federacji Rosyjskiej.

W wyniku śledztwa poinformowano dwóch członków grupy agentów oraz o podejrzeniu za niezgodę władcy, wpojoną w umysły obozu wojskowego.< /p>

Ponadto z tego powodu kurator grupy, dyrektor organizacji „Inna Ukraina” Denis Zharkikh, odrzucił artykuł kodeksu karnego.

„To bardzo ważne śledztwo, mające na celu przyciągnięcie wszystkich uczestników oraz prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych przeciwko Ukrainie” – informuje SBU.

Zdjęcie: Grupa wywiadowcza Medwedczuka (t .me/SBUkr) SBU celuje w turystów

Przypuszczam, że niedawno w Charkowie zginęło dwóch mieszkańców miasta. Pracowali oni nad rosyjskim wywiadem i próbowali „przeprowadzić” dane o pozycjach Ukraińców wojskowe.

Również wcześniej doszło do zamieszek w pobliżu obwodu kijowskiego. Vaughn pomagał armii rosyjskiej podczas bitwy o Kijów w 2022 r.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą nakanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /em>em>

Exit mobile version