Site icon GEO Polityka

Sekretarz stanu USA Blinken zaśpiewał w kijowskim barze

Anthony Blinken. Zdjęcie: Instagram

62-letni sekretarz stanu USA Antony Blinken podczas wizyty na Ukrainie, nie tylko omawiał ważne kwestie polityczne, ale także postanowił wykazać się swoją kreatywnością. W jednym ze stołecznych barów w Kijowie wykonał słynną piosenkę Neila Younga „Rockin’ in the Free World”, zaskakując i zachwycając gości. Ten wieczór był doskonałym przykładem tego, jak muzyka może jednoczyć ludzi nawet w najtrudniejszych chwilach, pisze WomanEL.

To czwarta wizyta Blinkena w Kijowie od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji. Sekretarz stanu przybył do stolicy Ukrainy z niezapowiedzianą wizytą, podkreślając wagę i pilność swojej misji. Oprócz spotkań politycznych i dyskusji na temat dalszego wsparcia dla Ukrainy jego spontaniczny występ muzyczny stał się wirusowy w sieciach społecznościowych. Ludzie podzielili się na dwa obozy – jedni byli tym rozbawieni, inni oburzeni, że zamiast konkretnej pomocy Anthony się bawił.

Przypomnijmy jednak, że Kongres USA zatwierdził pakiet pomocowy dla Ukrainy wart 61 miliardów dolarów. Ten pakiet finansowy jest kluczowy dla Ukraińców, ponieważ pozwoli krajowi wzmocnić swoje zdolności obronne i wesprzeć gospodarkę.

Bono całował ręce, a Blinken współczuł: Jamala pokazał, jak wybitni ludzie wspierają Ukrainę.

p>
Źródło informacji

Exit mobile version