Site icon GEO Polityka

Salwador wydobył 473 BTC przy użyciu energii geotermalnej

Państwowe Biuro Bitcoin w Salwadorze (ONBTC) poinformowało, że od 2021 roku centrum wydobywcze zlokalizowane w pobliżu Wulkan Tecapa, wydobył 473,5 BTC przy użyciu energii geotermalnej.

Elektrownia zlokalizowana w pobliżu wulkanu Tecapa wytwarza 102 MW energii elektrycznej. Znajdujące się tam centrum wydobywcze, wyposażone w kilkaset instalacji, zużywa 1,5 MW.

W rozwój projektu wydobycia Bitcoina zaangażowana była firma LaGeo. Projektowi sprzeciwiło się kilka grup ekologicznych, które stwierdziły, że będzie on wymagał znacznych zasobów wody i będzie stanowić poważny problem dla Salwadoru.

Rząd kraju stara się pozyskać dodatkowe środki na rozwój infrastruktury wydobywczej Bitcoina, oferując inwestorom ulgi podatkowe i kontynuuje politykę zakupu 1 BTC dziennie. W tej chwili rząd ma w bilansie 5750 bitcoinów o wartości 356 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że prezydent Salwadoru Nayib Bukele zapowiedział latem 2015 roku możliwość wydobywania kryptowaluty przy wykorzystaniu energii geotermalnej. 2021. Niedawno ONBTC ogłosiło otwarcie publicznej pamięci, za pośrednictwem której każdy może zapoznać się z rezerwami pierwszej kryptowaluty.

< /p>

Источник: bits.media

Exit mobile version