Site icon GEO Polityka

Rick Edelman: „Bitcoin wzrośnie do 420 000 dolarów”

Właściciel firmy konsultingowej Edelman Financial Services, zarządzającej aktywami o wartości 291 miliardów dolarów, wyjaśnił, dlaczego wartość Bitcoina będzie w stanie wzrosnąć do 420 000 dolarów

Ric Edelman uważa, że ​​tradycyjni inwestorzy międzynarodowi dołożą wszelkich starań, aby zdywersyfikować swój portfel. A jeśli wszyscy zainwestują co najmniej 1% swoich środków w pierwszą kryptowalutę, wielkość rynku Bitcoin wyniesie bezprecedensowe 7,4 biliona dolarów. Amerykańskie fundusze typu spot Exchange (ETF) powiązane z Bitcoinem pomogą inwestorom.

Inwestowanie w fundusze ETF Bitcoin jest podobne do zarządzania innymi klasami aktywów, przy jednoczesnym dotarciu do znacznie szerszej bazy inwestorów, wie szef Edelman Financial Services.

„Kryptowalutowe fundusze ETF są niewiarygodnie tanie. Są o 20-25% tańsze od aktywów na giełdzie Coinbase czy innych giełdach kryptowalut. Dodatkowo są one przechowywane na rachunku maklerskim. Fundusze ETF Bitcoin umożliwiają stosowanie tradycyjnych strategii inwestycyjnych, takich jak przywracanie równowagi i uśrednianie kosztów w dolarach. Istnieją również korzyści podatkowe” – mówi Rick Edelman.

Ze względu na dużą zmienność Bitcoina inwestowanie w samą kryptowalutę może być ryzykowne – przyznaje biznesmen. Decyzje o zakupie aktywów kryptograficznych należy podejmować w oparciu o solidną logikę, a nie strach przed utratą (FOMO). Nawet jeśli amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wkrótce odrzuci wnioski firm chcących uruchomić spotowe fundusze ETF na eterze, agencja i tak je zatwierdzi do końca roku, jest przekonany właściciel Edelman Financial:

< blockquote>

„Jestem pewien, że fundusze ETF Bitcoin i Ethereum będą miały duży wpływ na rynek w dłuższej perspektywie. Za pięć lat mogą istnieć dziesiątki, a nawet setki kryptowalutowych ETF-ów.”

W zeszłym roku Rick Edelman miał skromniejsze oczekiwania co do Bitcoina – biznesmen zakładał, że w 2025 roku pierwsza kryptowaluta może wzrosnąć do 150 000 dolarów

Источник: bits.media

Exit mobile version