Site icon GEO Polityka

OPU odpowiedziała na oświadczenia Putina dotyczące negocjacji z Ukrainą

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Michaił Podolak w wywiadzie dla chińskich mediów skomentował wypowiedzi kremlowskiego dyktatora Władimira Putina na temat negocjacji z Ukrainą.

11 0

< p class="wp-caption-text">Zdjęcie – ria.ru

Przedstawiciel Kancelarii Zełenskiego na swoim kanale Telegram zwrócił uwagę na obłudne „negocjacje” działalność szefa Kremla, który ponownie w formie ultimatum żąda uznania „„braku” porażki Rosjan, maskując to „dyplomacją”, informuje „NBN”.

Według Podolak w rozmowie z chińskimi mediami dyktator mówi o „pokoju”, ale jednocześnie niszczy miasta na wschodniej Ukrainie i próbuje przedrzeć się w obwodzie charkowskim, czemu towarzyszą zbrodnie na ludności cywilnej.

< p>Urzędnik przypomniał, że okupanci wykorzystują każdy rozejm, aby odnowić i rozmieścić swoje siły. Dla szefa Kremla nie ma różnicy między pokojem a wojną, czego dowodem jest sabotaż państwa terrorystycznego w Europie.

Doradca szefa OPU zauważył, że Rosjanie nazywają „światem” i „pokój” – to samo słowo. Dlatego też, gdy dyktator mówi, że chce pokoju, nietrudno domyślić się, co ma na myśli.

Przypomnijmy, że szef Centrum Akcji Politycznej opowiadał, jak Putin chce wykorzystać obszar przygraniczny Rosji regionu charkowskiego w procesie negocjacyjnym z Kijowem.

nbnews.com.ua

Exit mobile version