Site icon GEO Polityka

Niezrównany świat piękna: inicjator powstania filmu o Nazariju Jaremczuku

Nazarij Jaremczuk. Dzherelo: Instagram

W sierpniu br. emisję filmu dokumentalnego „Jaremczuk: Niezrównany świat piękna”, poświęconego legendarnemu ukraińskiemu performerowi Nazariyowi Yaremczukowi – pisze WomanEL. Dzięki swemu talentowi, zapałowi i pracy uczynił ukraińską pieśń modną i sławną na całym świecie.

W filmie odtworzono nieznane fakty biograficzne, wspomnienia bliskich, przyjaciół i współpracowników na temat Artysty Ludowego Ukraińskiej SRR. W projekcie wzięli udział członkowie kolektywu VIA Smerichka.

Pierwsza ukraińska gwiazda popu… Źródło: Instagram < p >Inicjatorką filmu była córka Nazarii, piosenkarka Maria Jaremczuk. Reżyserem pracy biograficznej o performerze był Artem Grigoryan.

Pomysł powstał na początku inwazji na pełną skalę. Do powstania powstania skłonił fakt, że naoczni świadkowie i twórcy podstaw ukraińskojęzycznej sceny pop i muzyki pop nie są wieczne, niezależnie od tego, jak to brzmi. Dlatego musimy poznać naszych bohaterów

– stwierdziła Maria.

Film „Jaremczuk: Niezrównany świat piękna” stanie się filmem zamykającym festiwal Mikołajuk OPEN, który odbędzie się w Czerniowcach od 15 do 23 czerwca. Film ukaże się w szerokiej dystrybucji 8 sierpnia.

Wcześniej Maria Jaremczuk po pięcioletniej przerwie wydała piosenkę.

Źródło informacji

Exit mobile version