Site icon GEO Polityka

Naukowcy z NASA odkryli obce DNA na Ziemi

Twitter LinkedIn

Naukowcy z NASA odkryli obce DNA na Ziemi: istnienie życia pozaziemskiego można teraz uznać za naukowo udowodniony fakt.< /p>

Informację tę podał Dailystar, podaje URA-Inform.  

Od wielu lat naukowcy na całym świecie poszukują dowodów na istnienie życia poza Ziemią, a dzięki najnowszym badaniom możemy śmiało stwierdzić, że założenie o zamieszkałości Wszechświata nie jest bezpodstawne .

Naukowcy z NASA potwierdzili tę hipotezę, badając skład szczątków meteorytów i śmieci kosmicznych. Znalezione kamienie zawierają zasady nukleotydowe DNA – adeninę, cytozynę, guaninę, tyminę i uracyl, bez których życie na Ziemi nie jest możliwe. Te kluczowe elementy potwierdzają obecność życia w naszej galaktyce, nie ograniczającej się tylko do Ziemi.

Wcześniej nie zostało to wykryte pomimo stuleci spadających na Ziemię meteorytów. Dopiero niedawno na Uniwersytecie Hokkaido w Japonii opracowano technikę ekstrakcji związków chemicznych z pyłu meteorytowego, pozwalającą na pełną analizę tych substancji. Naukowcy twierdzą, że nowa technika umożliwia bardziej szczegółowe badanie składu obiektów kosmicznych.

Według Daniela Glavina z NASA badanie potwierdziło obecność wszystkich podstawowych składników DNA i RNA w meteorytach, co stanowi ważny krok w zrozumieniu możliwego pochodzenia życia na Ziemi w drodze procesów kosmicznych.

Ponadto badacze odrzucają pogląd, jakoby materiały organiczne mogły stać się częścią meteorytów po tym, jak spadły one na Ziemię, ponieważ analiza otaczającej gleby nie wykazała podobnych izomerów.

Wskazuje to, że nukleotydy mogły przybyć na Ziemię z kosmosu, co potwierdza teorię panspermii, która sugeruje, że życie może przenosić się pomiędzy planetami przez przestrzeń kosmiczną.

Takie odkrycia mają istotny wpływ na zrozumienie możliwości istnienia życia w innych częściach Ziemi Wszechświata, a także na rozwój badań naukowych nad pochodzeniem życia na Ziemi.

Przypomnijmy, że wcześniej donoszono, że naukowcy odkryli związek między wielkością mózgu a ziewaniem.

Źródło informacji

Exit mobile version