Site icon GEO Polityka

Najemcy pojawili się w czterech obszarach, w pobliżu Charkowa tempo ataku wzrosło: mapy ISW

Rosyjskie wojska demonstrują penetrację taktyczną w pobliżu obwodów Charkowskiego, Ługańskiego, Donieckiego i Chersoniu. Tempo rosyjskich działań ofensywnych w obwodzie charkowskim zeszłej nocy wydaje się być zgodne z pozostałymi zdobyczami.

RBC-Ukraina poinformowała o tym Instytut Studiów Wojennych (ISW). > Zgromadzenie Ukrainy. Operacja nr 1 – obwód charkowski

Wojska rosyjskie nadal nacierały w nieco taktownym kierunku w stronę Lipcowa. Ze zdjęć geolokalizacyjnych opublikowanych 13 maja jasno wynika, że ​​wojska rosyjskie dotarły do ​​skrzyżowania drogi Szilnej i Czerwonij Prowulki w pobliżu wsi Łukjanci. Historia została zakopana przez Łukjanci i Dyuta na polach podczas dziennego rajdu w pobliżu Łukjanców w ISW nie przedstawił jeszcze wizualnego potwierdzenia, że ​​siły rosyjskie działają w pobliżu dnia Łukjance lub w dniu wiecu w pobliżu obszaru zaludnionego.

Wojska rosyjskie kontynuowały także ofensywę taktyczną pod Wowczańską i niedawno. Z materiału geolokalizacyjnego opublikowanego 14 maja wynika, że ​​wojska rosyjskie przemieszczały się ulicą Słobożańską przy wjeździe do Wowczańskiej. Z dodatkowego materiału geolokalizacyjnego opublikowanego 14 maja wynika, że ​​Rosjanie wkroczyli do wsi Wowczańska w rejonie ulicy Zarichnej. Geolokatsyinі Kadri, kontuzja w okresie dojrzewania 14, Takozhzhe Pіd -twarde drewno, Sho Rosiyskі Vіsyska utknął w centrum Bugrovatki (na Pivadenniya Zakhid VID VIDCHANSKA) I w LISI na PIVNICH VID BUGUTAKI

Według Instytutu tempo działań ofensywnych Federacji Rosyjskiej w obwodzie charkowskim wydaje się stabilizować na przestrzeni pozostałych 24 lat. Eksperci potwierdzają także swoją wczesną ocenę, że siły rosyjskie dają pierwszeństwo utworzonej „strefie buforowej” przed głębszymi penetracjami w obwodzie charkowskim.

Operacja nr 2 – obwód ługański

Zdjęcia geolokalizacyjne opublikowane 14 maja pokazują, że armia rosyjska pojawiła się niedawno na dzień przed Stelmachiwką (dzień przed Świętowojem).

Operacja nr 3 – obwód doniecki

14 maja wojska rosyjskie kontynuowały ataki lądowe na zejściu z Siwierska (wieczorem z Bachmutu) w pobliżu Wierchnokamianskiego; na codziennym zejściu z Siverska koło Iwano-Darivki i Spyrnego; Oraz w dniu Siversskiej Beli Rozdolivki i Viemek.

Okupanci powoli wyłaniali się ostatnio w dniu marszu i zejścia z Godzinowego Jaru. Ramy geolokalizacyjne opublikowane 12 i 13 maja pokazują, że wojska rosyjskie wkroczyły na obrzeża Kalinowki (na obrzeżach Czasowego Jaru) i do mikrookręgu Kanal (ekstremalne zgromadzenie Godzinowego Jaru).

Rosyjskie wojska niedawno wyszły z Awdijiwki i przetrwały w tym mieście ataki naziemne obszar 14 Travnya. Z opublikowanych 14 maja ramek geolokalizacyjnych wynika, że ​​wojska rosyjskie pojawiły się w przeddzień Umańskiego (w drodze do Awdijówki).

14 maja siły zbrojne Federacji Rosyjskiej lekko pochyliły głowy, zbliżając się do Doniecka. Rosyjscy milbloggerzy potwierdzili, że strażacy w dalszym ciągu udali się do Krasnogorivki (przy wjeździe do Doniecka). Sztab Generalny ZSU ogłosił, że siły rosyjskie odniosły bezprecedensowy marginalny sukces na trasie Kurachowskiej (w drodze do Doniecka).

14 czerwca wojska rosyjskie kontynuowały ataki naziemne w rejonie kordonu obwodów donieckiego i zaporoskiego w okolicach Staromajorskich i Urozhain.

“Pivdennaya all”

Wygląda na to, że 14 maja to rosyjski armia kontynuowała atak po wkroczeniu obwodu zaporoskiego, nie było jednak potwierdzonych zmian na linii frontu.

Okupanci kontynuowali szturm w okolicach Robotin od Nowopropowki (w przeddzień Robotin).

Rosyjskie wojska niedawno w niewielkim stopniu przedarły się do Krinek z powodu niepokoju pozycje їв na podobnej (lewej) brzozie regionu Chersoniu. Z opublikowanego 13 maja materiału geolokalizacyjnego wynika, że ​​wojska rosyjskie ledwo dotarły do ​​wsi przy ulicy Ostap Wysznya w Krynkach.

No wiecie co, szef Głównego Zarządu Wywiadu Obwodu Moskiewskiego Kirił Budanow wyemitował 14 maja teleton, w którym poinformował, że 13 maja odbyło się tendencja do stabilizacji bezpośrednio u Kijowskiego, „wróg już blokuje te linie, na Jak mogę wejść.”

Wieczorem 14 maja Sztab Generalny ZSU poinformował, że w kilku wsiach w rejonie Łukjanców i Wowczańskiej obwodu charkowskiego jednostki ZSU przesunęły się na bardziej eksponowane stanowiska.

Przeczytaj nowe warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na stronie RBC- Ukraiński kanał telegramowy.

Exit mobile version