Manchester City po bramce Haalanda pokonał Tottenham i był blisko tytułu Premier League (wideo)

Drużyna Pepa Guardioli przed rundą finałową wróciła na pierwsze miejsce w Mistrzostwach Anglii .< /strong>

Manchester CitypokonałTottenhamna wyjeździe w przełożonym meczu 34. rundyangielskiej Premier League ( EPL) ). Mecz na stadionie Tottenham Hotspur w Londynie zakończył się wynikiem 0:2.

Zespół Pepa Guardioli strzelił obie bramki po przerwie. W 51. minucie Erling Haaland otworzył wynik po podaniu Kevina De Bruyne.

Pod koniec spotkania „obywatele” ostatecznie usunęli pytanie o zwycięzcę. W doliczonym czasie gry w 90. i 1. minucie Haaland strzelił podwójną bramkę, wykorzystując rzut karny.

Dla norweskiego napastnika są to 26. i 27. gol w obecnej Premier League. Prowadzi w wyścigu strzeleckim, mając sześć bramek przewagi nad pomocnikiem Chelsea Cole’em Palmerem.

Tottenham – recenzja meczu Manchester City

Zostanie dodane wkrótce.

Po tym zwycięstwie Manchester City (88 punktów) wrócił na pierwsze miejsce w Premier League. „Obywatele” mają dwa punkty przewagi nad „Arsenałem” Ukraińca Aleksandra Zinczenki.

Zdobywca tytułu mistrzowskiego zostanie wyłoniony na podstawie wyników rundy finałowej, której mecze będą rozgrywane równolegle , 19 maja o godzinie 18:00 czasu kijowskiego. Zespół Guardioli zmierzy się z West Ham, a Kanonierzy zagrają u siebie z Evertonem ukraińskiego Witalija Mykolenki.

Tottenham (63 punkty) utrzymał się na piątej pozycji po porażce z Manchesterem City, tracąc szanse w rywalizacji z Aston Villą (68 punktów) za czwarte miejsce i bilet do Ligi Mistrzów na przyszły sezon.

Spurs w ostatniej rundzie zmierzą się na wyjeździe z Sheffield United.