Site icon GEO Polityka

Krym został uderzony w nocy – media donoszą o pożarze na lotnisku Belbek

W środę, 15 maja, w okolicach Sewastopola, Ewpatorii i Bakczysaraju panował niepokój, lokalni mieszkańcy zgłaszali eksplozje. Media piszą, że w wyniku strajku na lotnisku w Belbeku doszło do pożaru.

11 0

Zdjęcie – rbc.ru

Kanał telegramowy „Krymski Wiatr” podał, że w nocy pod Sewastopolem, w Eupatorii, a także w W rejonie Bakczysaraju słychać było eksplozje. Okazało się, że „Bawowna” odwiedziła lotnisko w Belbeku – podaje NBN.

Poinformowano, że zdjęcia satelitarne bazy lotniczej „drugiej armii świata” pod Sewastopolem zarejestrowały trzy pożary – w okolicy parkingów dla samolotów i pasa startowego. Godzinę po uderzeniu ich liczba wzrosła, a pożary nasiliły się. Kanał Telegram opublikował także film przedstawiający „oklaski” nad Belbekiem.

Zdjęcie `8212; t.me/Crimeanwind

W tym samym czasie Ministerstwo Obrony Rosji ogłosiło atak „reżimu kijowskiego” na Krym przy użyciu rakiet ATACMS. Departament tradycyjnie stwierdził, że okupacyjne siły obrony powietrznej rzekomo odparły atak, niszcząc cele powietrzne nad półwyspem.

Przypomnijmy, że ruch wojskowy Atesh ogłosił w nocy 13 maja ostrzelanie obiektów wojskowych Putina w Dżankoju. . Partyzanci poinformowali, że w wyniku ataku „druga armia świata” poniosła straty w sile roboczej i sprzęcie.

nbnews.com.ua

Exit mobile version