Girona i Ukraińcy przegrali z Villarreal w La Liga – Cygankow prawie strzelił arcydzieło (wideo)

Podopieczni Michela nie wykorzystali szansy na odzyskanie drugiego miejsca w tabeli Mistrzostwa Hiszpanii.

GironaUkraińcy Artem Dovbik i Wiktor Cygankow zostali pokonani u siebie z Villarreal w 36. rundzie meczu Hiszpanii La Liga. Mecz na stadionie Municipal de Montilivi w Gironie zakończył się wynikiem 0:1.

Jedynego gola w tym spotkaniu drużyna Yellow Submarine strzeliła w drugiej połowie – w 59. minucie zdobył gola Bertrand Traore.

Dowbyk i Cygankow znaleźli się w wyjściowym składzie „biało-czerwonych”. Artem rozegrał cały mecz, a w 83. minucie Victora zastąpił Tony Villa.

W 63. minucie Cygankow był bardzo blisko wyrównania. Po jego mocnym uderzeniu spoza pola karnego piłka uderzyła w poprzeczkę.

Służba prasowa Girony opublikowała wideo z tego zdarzenia na swoim Twitterze.

Recenzja meczu „Girona” – „Villarreal”

Po tym meczu „Girona” ( 75 punktów) pozostał na trzecim miejscu w La Liga, nie wykorzystując szansy na wyprzedzenie Barcelony (76 punktów) i powrót na drugie miejsce. „Villarreal” (51 punktów) zajmuje ósmą pozycję.

W kolejnej rundzie podopieczni Michela spotkają się na wyjeździe 19 maja z „Valencią” ukraińskiego napastnika Romana Jaremczuka. Tego samego dnia w „Żółtej łodzi podwodnej” wystąpi Real Madryt, ukraiński bramkarz Andrey Lunin.

Przypomnijmy, że Girona zapewniła sobie już miejsce w pierwszej czwórce w bieżącym sezonie i pierwsze miejsce w rozgrywkach Liga w historii klubu mistrzów. Ponadto Dovbik w dalszym ciągu walczy o Trofeum Pichichi – ukraiński napastnik z 20 golami prowadzi w wyścigu strzelców, wyprzedzając o jednego gola pomocnika Realu Madryt Jude Bellinghama.