Site icon GEO Polityka

Filtr kabinowy w samochodzie: do czego służy i kiedy należy go wymienić

W wielu nowoczesnych samochodach jest taki szczegół, że nie wszyscy Własnicy są w stanie za każdym razem zrozumieć : znowu filtr kabinowy. Wody szanują ten element komfortu, natomiast ten filtr szkodzi bezpieczeństwu i może być przyczyną wypadku.

Przeczytaj o tych, dla których potrzebny jest filtr kabinowy i jak często go wymieniać w materiale RBC – Ukraina.

W przygotowaniu publikacji wykorzystano materiały z wydawnictw Autocentre i AutoBild.

Przedział pasażerski samochodu jest tylko na pierwszy rzut oka odizolowany od ulicy: w rzeczywistości praktyczne jest ciągłe znajdowanie przepływu wiatru na zewnątrz. Układ klimatyzacji przejmuje wszystkie funkcje:

Najwyraźniej układ klimatyzacji wdmuchuje dużo powietrza do wnętrza i oczywiście przed tym należy go wyczyścić. W przeciwnym razie w aucie zawsze znajdzie się mnóstwo śmieci po chwastach, suchych liściach, nadmiarze komarów – nie mówiąc już o obecności trocin pod kołami, które powodują alergie.

Dlaczego filtr kabinowy jest potrzebny I

Te Oczywiste jest, że filtr kabinowy nie przepuszcza brudu do samochodu. Jednak dostępność i natychmiastowa wymiana tego filtra ma również wiele pozytywnych aspektów.

Przede wszystkim filtr kabinowy chroni nie tylko osoby znajdujące się w kabinie, ale także chłodnice układu klimatyzacji – gorący wymiennik ciepła pieca i zimny parownik klimatyzatora. W samochodach, które nie posiadają takiego filtra (konstrukcyjnie z powodu braku wody) chłodnice z czasem się zapychają i do czyszczenia trzeba rozebrać lub zdjąć deskę rozdzielczą. Oczekuje się, że ta procedura będzie kosztować fortunę, często zaporową dla właściciela nowego, niedrogiego samochodu.

Innymi słowy, filtry kabinowe różnych marek opierają się nie tylko na szeregu kulek z materiału włóknistego, ale także na obecności aktywnego włókna węglowego, powłoki antybakteryjnej i naelektryzowanej membrany. Taka bariera usuwa nie tylko alergenne mikrocząsteczki, ale także szkodliwe gazy i zapachy! Ponadto „właściwy” filtr często zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pleśnie.

Zamontowany filtr kabinowy

Cóż, jasne jest, dlaczego ostatnio w samochodach pojawił się filtr kabinowy. Znajduje się w kanale dolotowym, przy wejściu do klimatyzatora i najczęściej znajduje się po prawej stronie deski rozdzielczej. Tym samym dostęp do nowego porządku zorganizowany jest albo z obszaru nóg pasażera z przodu (pod lub za schowkiem), albo dla zwierzęcia – z obszaru falbanki.

Jasny filtr kabinowy z jednej strony odfiltrowuje mikrocząstki o kalibrze do 1 mikrona, a w przeciwnym razie nie zakłóca przepływu powietrza wprowadzając do kabiny wentylator klimatyczny.

Filtr kabinowy i bezpieczeństwo

Gdy auto psuje się pod wpływem pogody lub po prostu na mrozie, pojawiają się zmiany w myśleniu o poprawie temperatury w kabinie. W przypadku wody oznacza to, że szyby w samochodzie zaparują, a często mittevo zniknie, powiedzmy, gdy na przednim zboczu będzie woda lub śnieg lub gdy wjedziesz do miejsca, gdzie wieje zimny wiatr. p>

Wiemy, co zrobić w tej sytuacji: wyłącz klimatyzację, wciśnij specjalny przycisk na desce rozdzielczej i ręcznie włącz maksymalny nawiew na przód. Jeśli filtr kabinowy jest zatkany, nic nie możesz zrobić: przepływ powietrza przez deflektor będzie słaby i otoczą go fragmenty filtra zamiennego.

Prawdopodobnie nie da się zgadnąć, w jaki sposób marnuje się filtr kabinowy. woda może po prostu wypłynąć

Jak często to się dzieje? musisz wymienić filtr kabinowy

Producent samochodu reguluje warunki wymiany wszystkich filtrów w samochodzie, w tym filtra kabinowego. Najczęściej wymieniane są wszystkie jednocześnie, w godzinie planowej konserwacji.

Z drugiej strony jasne jest, że producenci filtrów z filtrami świetlnymi deklarują zasoby na poziomie co najmniej 15 000 tys. km za filtry kabinowe Bo, na wartowniku virazi, jeden rik. Jeśli sam serwisujesz swój samochód i jednocześnie kupujesz wysokiej jakości markowe filtry, liczby te można łatwo dopasować.

W skrócie

Tak więc dzisiaj jest wiele takich samochodów. Dlatego konstrukcja nie niszczy filtr kabinowy. Jeśli filtr został już usunięty z konstrukcji, należy go natychmiast wymienić i nie oszczędzać na częściach zamiennych. Po prawej stronie w przyspieszonym tempie będzie widać, że obecny system klimatyzacji jest projektowany „pod filtrem”, ale dodawany do wolicjonalnych decyzji władcy. A potem czas tracić czas nie tylko na ogrzewanie i schładzanie powietrza, ale też na przedmuchanie okien i wietrzenie wnętrza – a potem kończą się podobnymi problemami, które się pojawiły.

Wiesz co, ostatnio RBC -Ukraina opowiedziała o TOP 5 płuczek na rynku ukraińskim.

Exit mobile version