Site icon GEO Polityka

Dla części przesiedleńców w obwodzie kijowskim zostaną zbudowane bezpłatne domy: ogłoszono udogodnienia

Twitter LinkedIn

We wsi Kolonszczina, położonej w obwodzie kijowskim, rozpocznie się budowa nowych domów dla starszych migrantów, które będą mogły pomieścić do 200 osób.

Poinformował o tym URA-Inform, powołując się na szefa kijowskiego OVA Rusłana Krawczenkę.

Drugi etap budowy mieszkań dla przesiedleńców prowadzony będzie w „miasteczku Hansen”, położonym 40 km od Kijowa. Będzie tu mogło mieszkać 115 rodzin.

Miasto stanowi zespół odrębnych budynków mieszkalnych z istniejącą infrastrukturą. Obecnie w mieście Hansen mieszka 105 rodzin, w tym 160 migrantów w wieku od 65 do 100 lat z różnych regionów kraju, m.in. z Doniecka, Ługańska, Chersonia, Zaporoża, Sum i Charkowa.

Są to osoby, które straciły dotychczasowe mieszkanie i nie mogą wrócić. Nowe domy trafiają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, a także osób niepełnosprawnych i ciężko chorych.

Noclegi w mieście są bezpłatne, a przesiedleńcy nie muszą nawet płacić dla mediów. Mogą tam zamieszkać na stałe.

Nowe domy, w których osiedlają się migranci, są już wyposażone w remonty, meble, sprzęt AGD, naczynia i tekstylia. Każdy z domów ma dostęp do tarasu, a także do małego prywatnego ogródka.

Ponadto, aby zapewnić wypoczynek mieszkańcom miasteczka, wyposażono specjalną przestrzeń, w której znajduje się kino, siłownia, biblioteka, jadalnia z tarasem i salon kosmetyczny.

Przypominamy, że mieszkańcy Kijowa zostali ostrzeżeni o stanie powrotu awaryjnych przerw w dostawie prądu.

Źródło informacji

Exit mobile version