„Chelsea” po fatalnej kontuzji Mudryka pokonała „Brighton” i wdarła się do strefy Pucharu Europy (wideo)

Michaił został zmieniony w pierwszej połowie z powodu podejrzenia wstrząśnienia mózgu.

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudryk pokonał na wyjeździe drużynę Brighton w przełożonym meczu 34. rundyangielskiej Premier League ( APL)1:2.

W 34. minucie londyńczycy objęli prowadzenie Cole Palmer . W tym ataku punktowym wziął także udział Mudryk, który wszedł na mecz w wyjściowym składzie „emerytów”. Przeniósł piłkę ze środka boiska na wolne lewe skrzydło.

Niestety pod koniec pierwszej połowy Michaił był zmuszony opuścić boisko z powodu strasznej kontuzji. Ukrainiec mocno uderzył głową w ramię obrońcy Seagulls Tariqa Lemptiego. Na boisku pojawili się lekarze, którzy udzielili Mudrykowi pierwszej pomocy, po czym z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu natychmiast zastąpił go Christopher Nkunku.

Było Nkunku, który stał się autorem drugiego gola Chelsea w 64. minucie. W 88. minucie podopieczni Mauricio Pochettino pozostali w mniejszości – Reece James otrzymał prostą czerwoną kartkę.

Zespół byłego trenera Szachtara Donieck Roberto De Zerbi zmniejszył przewagę w doliczonym czasie gry – w 90. + 7. minucie Danny Welbeck strzelił gola, ale nie mógł uchronić się przed porażką.

Przegląd meczu ” Brighton” – Chelsea

Zostanie dodane wkrótce.

Po czwartym zwycięstwie z rzędu w Premier League Chelsea (60 punktów) przesunęła się na szóste miejsce przed rundę finałową, umożliwiającą w przyszłym sezonie grę w Lidze Konferencyjnej. Brighton (48 punktów) pozostał na dziesiątej pozycji.

W ostatniej rundzie mistrzostw Anglii, która odbędzie się 19 maja, drużyna Mudryka zmierzy się z Bournemouth, ukraiński obrońca Ilja Zabarny, a Seagulls zmierzą się u siebie z Manchesterem United. .