Site icon GEO Polityka

Worskla – Szachtar: gdzie oglądać i typy bukmacherów na finał Pucharu Ukrainy

Walka odbędzie się 15 maja na stadionie Avangard. w Równem.

W środę 15 maja Połtawa Worskla i Donieck Szachtar zmierzą się w meczu finałowymPuchar Ukrainy na sezon 2023/24.

Mecz odbędzie się na stadionie Avangard w Równem. Gwizdek rozpoczynający mecz głównego sędziego meczu Witalija Romanowa zabrzmi o godzinie 19:00.

Worskla w drodze do finału pokonała Metalist 1925 (3:0), Obolon (3:0) i Polesie (1:0).

Szachtar do decydującego turnieju meczowego dostał się dzięki zwycięstwom nad Veresem ( 3:0), Wiktoria (3:0) i Czernomorec (4:1).

Worskla po raz trzeci w historii Ukrainy zagra w finale Pucharu. Zespół Połtawy zdobył to trofeum tylko raz – w sezonie 2008/09, pokonując w finale Szachtara (1:0).

Dla Szachtara będzie to 20. finał Pucharu Kraju, z czego doniecki klub zdobył 13. Ostatni raz Pitmen triumfowali w turnieju w sezonie 2018/19, pokonując w meczu finałowym Inhulets (4:0 ).

Gdzie obejrzeć mecz Worskla – Szachtar

Finałowy mecz Pucharu Ukrainy pomiędzy Worskla i Szachtar będzie transmitowany na żywo na kanale ICTV2 , który można znaleźć także na platformie telewizji internetowej Kyivstar TV. A korzystając z kodu promocyjnego TSNUA, uzyskaj dostęp premium do platformy filmowej i telewizyjnej na 7 dni.

Na naszej stronie dostępna będzie internetowa transmisja tekstowa meczu Worskla – Szachtar.

Prognozy bukmacherów na mecz Worskla – Szachtar

Bachmacherzy uważają Szachtara za absolutnego faworyta meczu. Możesz obstawić zwycięstwo drużyny Marino Pusica w regulaminowym czasie gry po kursie 1,31. Remis – 6.10. Wygrana drużyny Połtawy na koniec 90 minut meczu wynosi 13,00.

Na triumf Pitmenów, biorąc pod uwagę możliwe dogrywki i rzuty karne, zakłady są akceptowane po kursie 1,13. Zdobycie trofeum Worskli – 6,60.

Ostatnim zwycięzcą Pucharu Ukrainy jest Dynamo Kijów, które w finale sezonu 2020/21 pokonało Zarię (1:0). W sezonie 2021/22 turniej zakończył się przed terminem ze względu na inwazję wojskową Rosji na Ukrainę na pełną skalę, a w zeszłym sezonie w ogóle nie odbył się puchar kraju.

Przypominamy że 11 maja Szachtar wygrał „Dynamo” (1:0) w klasyku i przed terminem został mistrzem UPL. Dla drużyny z Doniecka jest to 15. mistrzostwo w historii klubu. Rekordzistą pod względem tego wskaźnika pozostaje Dynamo, które 16 razy zdobywało mistrzostwo Ukrainy.

tsn.ua

Exit mobile version