Site icon GEO Polityka

Wirtualny most przez Atlantyk: jak pokonać 5000 km za pomocą sztuki

Instalacja Portal, stworzona przez litewskiego artystę Benediktasa Gilliesa, transmituje wideo pomiędzy nowojorskimi Flatiron South i North Earl Street w Dublinie. Ten wirtualny most zjednoczył ludzi po drugiej stronie Atlantyku, mówi WomanEL.

Jak pisze UPI, Portal umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym na odległość około 4830 km. Portale posiadają duże okrągłe ekrany i kamery przesyłające obraz.

Wirtualny most przez Atlantyk. Źródło: Instagram

Według autora koncepcji portale są zaproszeniem do spotkania ludzi ponad granicami i różnicami oraz do poczucia świata takim, jaki jest naprawdę – zjednoczonego i zjednoczonego.

Transmisja na żywo otwiera okno między odległymi miejscami, umożliwiając ludziom spotykanie się poza swoimi kręgami społecznymi i kulturami, przekraczanie granic geograficznych i aby uchwycić piękno globalnych wzajemnych powiązań,

zauważył Benediktas Gillies.

Oprogramowanie instalacyjne zostało opracowane przez brytyjską firmę technologiczną Video Window. Na potrzeby tego projektu firma stworzyła specjalne API, które chroni Portal przed włamaniem i zapewnia bezpieczeństwo podczas ciągłej komunikacji wideo.

To nie pierwsza instalacja tej firmy. Portal początkowo łączył Wilno (Litwa) i Lublin (Polska). To pierwszy projekt, który zapewnił wsparcie za oceanem, łącząc Dublin w Irlandii z Nowym Jorkiem w USA.

Ukrainiec Vladimir Manzhos projektował wcześniej okna Hermes w Japonii.

Źródło informacji

Exit mobile version