Site icon GEO Polityka

Usyk kategorycznie wypowiadał się na temat starcia swojej drużyny z ojcem Fury'ego

Mistrz Ukrainy jest całkowicie skupiony na nadchodzącej walce.

Mistrz świata wagi ciężkiej według WBO, WBA, IBO i IBF Alexander Usik skomentował starcie swojej drużyny z przedstawicielami posiadacza tytułu WBC Tysonem Furym.

The Do zdarzenia doszło 13 maja w Arabii Saudyjskiej, kiedy ukraiński bokser udzielał wywiadu brytyjskiej telewizji Sky Sports. Zespół Fury'ego podszedł do niego i zaczął przeszkadzać swoimi głośnymi krzykami. Doszło do bójki, podczas której ojciec „króla cygańskiego” John Fury uderzył głową członka drużyny Usika, na co on sam ucierpiał, rozbijając mu czoło aż do krwi.

Według Usika absolutnie nie zwraca uwagi na tę potyczkę, ponieważ jest całkowicie skupiony na nadchodzącej walce.

„Czuję się dobrze. Szalony dzień, szalony tydzień. Dla mnie to nie ma znaczenia. Skupiam się tylko na walce, złym zachowaniu drużyny Fury'ego, w tym jego ojca. To jest wyłącznie problem drużyny Tysona” – powiedział Usik w komentarzu dla The Stomping Ground.

Fury Sr. złożył już oświadczenie, w którym przeprasza za Twoje zachowanie. Pojawił się także film przedstawiający reakcję Usika na starcie jego drużyny z ojcem „Króla Cygańskiego”.

Wcześniej informowano, że członek drużyny Usika, który został uderzony przez ojca Fury'ego,podzielił się szczegółami „krwawej” potyczki. Na incydent zareagował także dyrektor kadry mistrza Ukrainy.

Walka Usyk-Fury odbędzie się 18 maja w Riyadzie. Walka pierwotnie miała odbyć się 17 lutego, jednak z powodu kontuzji Brytyjczyka odniesionej podczas jednego ze sparingów musiała zostać przełożona.

Zwycięzca walki Usyk-Fury zostanie pierwszym absolutnym mistrzem światowa dywizja wagi ciężkiej XXI wieku.

Ostatnim „absolutem” w wadze ciężkiej był Lennox Lewis, który wywalczył ten status w 1999 roku, pokonując Evandera Holyfielda. Wtedy stawką były tytuły WBA, WBC i IBF. Pas WBO w 2007 roku został uznany za równorzędny, zatem zwycięzca walki Usika z Furym stanie się pierwszym w historii „absolutnym” mistrzem wagi ciężkiej z czterema tytułami głównymi.

Przypominamy, że zwycięzca walki Usika z Furym zostanie pozbawiony jednego z pasów mistrzowskich.

tsn.ua

Exit mobile version