„Real” bez Lunina rozwalił przeciwnika w La Liga – Bellingham podkradł się do Dovbika w wyścigu strzelców

Zespół Carlo Ancelottiego nie pozostawił Alaves szans. p>

Real MadrytUkraiński bramkarz Andrey Lunin pokonał Alavesw meczu 36. kolejki hiszpańskiej La Liga. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 5:0.

Już w 10. minucie meczu Jude Bellingham objęła prowadzenie, wykorzystując podanie od Toniego Kroosa. Dla 20-letniego Anglika to 19. gol w obecnej serii La Liga. Teraz traci już tylko jedną bramkę do lidera wyścigu strzeleckiego – ukraińskiego napastnika Girony Artema Dovbika, który ma na swoim koncie 20 bramek.

W 27. minucie zespół Carlo Ancelottiego podwoił swoją przewagę – po golu Vinicius Junior podanie od Eduardo Camavingi. A tuż przed przerwą Bellingham skutecznie asystował Federico Valverde.

W drugiej połowie Royal Club jeszcze dwukrotnie trafił do bramki przeciwnika. W 70. minucie podwójną bramkę zdobył Vinicius Junior, wykorzystując podanie Bellinghama. A ostateczny wynik meczu ustalił w 81. minucie 19-letni Arda Guler.

Łunin cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Bramkę Realu Madryt w tym meczu obronił Thibaut Courtois. Dla belgijskiego bramkarza był to dopiero trzeci mecz w tym sezonie, z powodu kontuzji opuścił prawie rok.

Recenzja meczu Realu Madryt z Alaves

< p>Zostaną dodane wkrótce.

Real Madryt (93 punkty) może w dalszym ciągu świętować zdobyte wcześniej mistrzostwo przed terminem i przygotowywać się do finału Ligi Mistrzów – który odbędzie się 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie, Madryt będzie walczył o trofeum z Borussią Dortmund.

Alaves zajmuje 11. pozycję w La Liga z 42 punktami.

W kolejnej rundzie Real Madryt 19 maja zmierzy się z Villarreal droga. Dzień wcześniej Alaves podejmie Getafe.