Site icon GEO Polityka

Premier Danii wygłosił oświadczenie w sprawie kompleksów Patriot dla Ukrainy

Szef duńskiego rządu Matte Frederiksen wezwał państwa europejskie do pójścia za przykładem Niemiec i dostarczenia Kijowowi większej liczby systemów obrony powietrznej Patriot. Według Premiera Ukraina potrzebuje jeszcze 5-6 takich kompleksów.

11 0

Zdjęcie – rbc.ua

Podczas konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem szef duńskiego rządu wezwał europejskich przywódców, aby wzięli przykład z Berlina i wysłali do Kijowa systemy 5-6 Patriot, NBN donosi, powołując się na Tagesschau.

Premier zauważył, że te amerykańskie systemy rakiet przeciwlotniczych znajdują się na terytorium państw członkowskich NATO, ale lepiej byłoby umieścić je na Ukrainie.

Frederiksen zauważył, że sytuacja na froncie zaczęła rozwijać się w innym kierunku, w związku z czym Siły Obronne „potrzebują więcej”, w szczególności amunicji.

Przypomnijmy, że sekretarz stanu USA Antony Blinken przybył do Kijów dzisiaj. Na spotkaniu z przedstawicielem Waszyngtonu ukraiński przywódca Władimir Zełenski powiedział, że Ukraińskie Siły Zbrojne potrzebują 2 kompleksów Patriot do ochrony regionu Charkowa, gdzie rosyjscy okupanci w ostatnim czasie zintensyfikowali swoją ofensywę.

nbnews.com.ua

Exit mobile version