Ominęło trzy punkty meczowe: Switolina dramatycznie przegrała z Sabalenką na turnieju w Rzymie (wideo)

Elina stoczyła poważną walkę z drugą rakietą świata, ale poniosła porażkę awansować do ćwierćfinału

Pierwsza rakieta Ukrainy Elina Svitolina w 1/8 finału turnieju WTA 1000 we włoskim Rzymie została pokonana przez drugą rakietę. świata, Białorusinka Arina Sabalenka, której dopuszczono do rywalizacji jedynie w statusie neutralnym.

Niezwykle intensywny mecz trwał 2 godziny 22 minuty i zakończył się porażką Ukrainki w decydującym tie-breaku – 6: 4, 1:6, 6:7(7).

29-letnia Odessa była bardzo blisko pokonania wybitnej tenisistki z białoruskim paszportem, ale w trzecim secie udało się nie zamienił trzech punktów meczowych.

Było to czwarte bezpośrednie spotkanie Switoliny z Sabalenką. Ukrainiec ma na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki.

Recenzja meczu Switolina – Sabalenka

< p>Przypomnijmy, że w 1/16 finału Switolina pokonała „neutralną” Rosjankę Annę Kalińską.

Elina jest dwukrotną zwyciężczynią turnieju w Rzymie. Wygrali te zawody w 2017 i 2018 roku.

Switolina jest jedyną Ukrainką, która dotarła do 1/8 finału obecnego turnieju w stolicy Włoch. Wcześniej swoje występy zakończyły tutaj Dayana Yastremskaya, Marta Kostyuk, Lesya Tsurenko, Angelina Kalinina i Julia Starodubtseva, które nie przeszły kwalifikacji.

Turniej w Rzymie stał się ostatnimi zawodami przed drugim Wielkim Szlemem w 2024 roku. – Roland Garros, w którym pięć ukraińskich tenisistów trafiło do siatki.