Site icon GEO Polityka

Naukowcy nazwali specjalną cechę osób o wysokim IQ: dane z nowego badania

Twitter LinkedIn

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców ujawniło klucz do wysokiej inteligencji, która jest w nas zakorzeniona od dzieciństwa. Okazało się to dla nas dość prostą i znaną czynnością.

Taką informację podał PsyBlog, podaje URA-Inform.  

Z nowych badań wynika, że ​​dzieci dorastające w rodzinach, w których rodzice często rozmawiają, mają wyższy iloraz inteligencji. Badanie, w którym 107 dzieci w wieku od 2 do 4 lat zaopatrzono w miniaturowe rejestratory dźwięku na trzy dni, wykazało, że liczba słów słyszanych przez dzieci od dorosłych była dodatnio skorelowana z ich zdolnościami poznawczymi, wpływając na ich umiejętności rozumowania i liczenia.

< p>Badanie prowadzone pod kierunkiem Katriny D'Apiz wykazało znaczne dzienne różnice w ilości języków, z którymi dzieci mają kontakt – niektóre z nich słyszą jednego dnia dwa razy więcej słów w porównaniu z drugim. Ta zmienność podkreśla dynamiczny charakter środowiska wczesnego dzieciństwa i jego wpływ na rozwój.

W badaniu sprawdzono także jakość mowy rodziców. Dzieci, które miały bardziej zróżnicowaną mowę, lepiej radziły sobie w testach słownictwa, co podkreśla korzyści płynące z kontaktowania małych dzieci z bogatą i różnorodną mową od najmłodszych lat.

Oprócz rozwoju poznawczego, badanie, którego współautorem jest prof. Sophie von Stumm badała wyniki behawioralne. Zauważono, że style rodzicielstwa charakteryzujące się pozytywnym nastawieniem i zachętą, w których rodzice ciepło odpowiadają na pytania i wspierają badania, są powiązane ze zmniejszoną agresją i niepokojem u dzieci.

Odkrycia te podkreślają znaczenie interakcji werbalnej we wczesnym rozwoju dzieci i sugerują, że potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć mechanizmy leżące u podstaw tego efektu.

Podkreśla to potencjał poprawy wyników poznawczych i behawioralnych poprzez proste codzienne interakcje, przypominając nam o głębokim wpływie, jaki wywierają popularne i znane słowa mają na rozwój i edukację dzieci.

Przypomnijmy, że donoszono już wcześniej, że naukowcy odkryli związek między wielkością mózgu a ziewaniem.

Źródło informacji

Exit mobile version