Site icon GEO Polityka

Kuleba wyjaśnił, dlaczego Federacja Rosyjska nieustannie oskarża Ukrainę o „złamanie porozumienia pokojowego” w Stambule

Szef MSZ Dmitrij Kuleba po raz kolejny zdementował rosyjskie oświadczenia o „zakłóceniu porozumienia pokojowego” w Stambule przez stronę ukraińską, tłumacząc, dlaczego Kreml nieustannie o tym mówi.

h2> 11 0

< img title="Kuleba wyjaśnił, dlaczego Federacja Rosyjska nieustannie oskarża Ukrainę o „niepowodzenie porozumienia pokojowego” w Stambule" src="https://geopolityka.org/wp-content/uploads/2024 /05/7bd52bd9ddfcd7c1af1be66e875526f2.jpg" alt=" Kuleba wyjaśnił, dlaczego Federacja Rosyjska nieustannie oskarża Ukrainę o „zakłócanie porozumienia pokojowego” w Stambule” />

Zdjęcie – facebook .com/UkraineMFA

Na swojej stronie w serwisie społecznościowym X szef MSZ zamieścił komentarz wideo, w którym zaprzeczył twierdzeniom jakoby Ukraina i Federacja Rosyjska rzekomo prawie zgodziły się na zaprzestanie działań wojennych w wiosną 2022 roku, ale pod wpływem Londynu Kijów odmówił zawarcia porozumienia – podaje NBN.

Według dyplomaty jest to jedno z kłamstw Kremla, które przywołuje w celu zatarcia skupić uwagę i zrzucić winę za rozpoczęcie wojny na pełną skalę z Federacją Rosyjską na nasz kraj. Minister podkreślił, że gdyby Rosjanie naprawdę chcieli pokoju, to nie atakowaliby Ukrainy.

Kuleba przypomniał, że rzeczywiście na początku inwazji na Federację Rosyjską na pełną skalę delegacje ukraińska i rosyjska odbywał spotkania. Nie było jednak perspektyw na realne rozwiązanie ze względu na odmienne stanowiska stron i absurdalne żądania Moskwy.

Ponadto Kreml odrzucił możliwość spotkania Zełenskiego z Putinem, co było również omawiane pomiędzy stronami. Szef MSZ zauważył, że to nie przywódca Ukrainy ani były szef brytyjskiego rządu Boris Johnson są winni niepowodzenia potencjalnego porozumienia między obydwoma krajami, a jedynie rosyjski dyktator.

< p>Przypomnijmy, że OPU skomentowała słowa zastępcy szefa Głównego Zarządu Wywiadu MOU na temat ewentualnych negocjacji z Federacją Rosyjską w przyszłym roku.

nbnews.com.ua

Exit mobile version