Site icon GEO Polityka

Joe Biden wydaje zarządzenie wykonawcze zabraniające MineOne Partners Ltd posiadania gruntów w pobliżu bazy Sił Powietrznych

Prezydent USA wydał zarządzenie zabraniające chińskiej firmie wydobywczej MineOne Partners Ltd zarządzania nieruchomościami w pobliżu Air Baza siłowa w stanie Wyoming.

W bazie znajduje się arsenał nuklearnych rakiet balistycznych Minuteman. W dekrecie prezydenta USA Joe Bidena opublikowanym na stronie internetowej Białego Domu podano, że pakiet kontrolny w MineOne Partners Ltd należy do rządu chińskiego. Działalność firmy zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA, ponieważ sprzęt znajdujący się w kopalni kryptowalut może potencjalnie zostać wykorzystany do szpiegostwa.

Z tekstu dekretu wynika, że MineOne Partners Ltd musi sprzedać tę witrynę w ciągu czterech miesięcy i usunąć cały sprzęt do wydobywania kryptowalut. W przypadku nieprzestrzegania zasad firma zostanie ukarana karą. Przypomnijmy, że zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych firma MineOne Partners Ltd zajmuje się wydobyciem w Wyoming od 2022 roku.

Dekret Prezydenta USA powstał po śledztwie prowadzonym przez Komisję ds. Zagranicznych Inwestycji (CFIUS), podczas której ujawniono, że MineOne Partners Ltd poszerza zakres swojej działalności i instaluje nowy sprzęt górniczy. Komisja ds. Inwestycji Zagranicznych stwierdziła, że ​​firma stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Wcześniej założyciel Cardano, Charles Hoskinson, skrytykował administrację prezydenta USA Joe Bidena za jej wspólne wysiłki mające na celu zniszczenie przemysłu kryptograficznego w Stanach Zjednoczonych.

Источник: bits.media

Exit mobile version