Site icon GEO Polityka

Jak kochać swoje ciało: 5 najlepszych pozytywnych afirmacji dotyczących ciała

Jak sobie poradzić z szaleństwem w sobie, Dzherelo: freepik.com

Nieważne, jak wyglądasz, nie zawsze łatwo jest czuć się dobrze ze swoim ciałem. Każda z nas czasami czuje, że powinna coś zmienić, czy to schudnąć, czy wygładzić zmarszczki. Ale tak naprawdę istnieje sposób, aby zaakceptować siebie w każdym rozmiarze. Jak kochać swoje ciało?

TreśćJak pokochać swoje ciało: powtarzaj afirmacje „Moje ciało jest naczyniem, w którym żyję” „Moje ciało zasługuje na szacunek” „Wszystkie ciała zmieniają się z biegiem czasu – i to normalne” „Jestem godzien miłości i szanuję dokładnie taką, jaką jestem” „Akceptuję i celebruję wyjątkowość mojego ciała”.

Powtarzanie pozytywnych stwierdzeń, zwanych także afirmacjami, każdego dnia może być jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc Ci zwalczyć negatywne myśli i odzyskać pewność siebie. Nie wiesz od czego zacząć? WomanEL sugeruje następujące frazy.

Jak pokochać swoje ciało: powtarzaj te afirmacje

Afirmacje miłości własnej pomogą Ci nauczyć się traktować siebie i swoich bliskich z wdzięcznością i szanuj ciało, Źródło: freepik.com

„Moje ciało jest naczyniem, w którym żyję”.

Zbyt często patrzymy na swoje ciało przez wąski pryzmat jego walorów estetycznych. Eksperci twierdzą, że koncentrując się na rzeczach, których pozwala ci doświadczać twoje ciało, możesz zacząć przezwyciężać negatywny obraz ciała.

„Twoje ciało pozwoliło ci zrobić wszystko, co kiedykolwiek robiłeś: przytulić przyjaciela, obejrzeć wschód słońca, zjeść posiłek lub jeździć na rowerze” – mówi Anne Poirier, dyrektor ds. zdrowia behawioralnego w Hilton Head Health. „Jeśli zatrzymamy się i pomyślimy o wszystkim, co nasze ciało pozwoliło nam zobaczyć, usłyszeć, poczuć, powąchać, posmakować, dotknąć i doświadczyć, możemy przejść od krytyki do wdzięczności”.

Terapeutka kliniczna ze stanu Maryland, Sarah Puskavich, zgadza się, że jest to szczególnie mocne stwierdzenie. „Możemy utknąć w przekonaniu, że aby czuć się pewnie lub być godnym określonego doświadczenia, nasze ciała muszą spełniać określone standardy. Tego rodzaju myślenie może doprowadzić nas do stanu wojny ze sobą” – mówi. „Zamiast tego skupianie się na tym, co daje nam nasze ciało i na tym, jak łączy nas ze światem, sprzyja uczuciu wdzięczności, co pozytywnie wpływa na pewność siebie.”

„Moje ciało zasługuje na szacunek”.

Uznanie, że ciała w każdym wieku i na każdym etapie, łącznie z Twoim, zasługują na szacunek, jest ważnym krokiem w kierunku zdrowszego poczucia własnej wartości. „Kiedy oceniamy i krytykujemy ciało, widzimy tylko, co jest z nim nie tak, ale kiedy takie są nasze myśli, zaczynamy w nie wierzyć, skupiać się na nich i ucieleśniać je” – mówi Poirier. Prowadzi to do efektu kuli śnieżnej w postaci negatywnego mówienia do siebie.

Wyjaśnia, że ​​wierząc, że nasze ciała są „złe”, „grube” lub „brzydkie”, wyróżniamy się jako gorsze. Zamiast tego, przyjmując mantrę szacunku, możesz zacząć pozbywać się osądów i poniżających uczuć, które mogą prowadzić do zachowań autodestrukcyjnych.

„Wszystkie ciała zmieniają się z biegiem czasu – i to jest w porządku.”

Zmiany są nieuniknione, łącznie ze zmianami, których doświadcza Twoje ciało z biegiem czasu. Puskavich twierdzi, że przyjmując te zmiany z ciekawością i otwartością, a nie krytyką, można poprawić swoją relację ze swoim ciałem.

„Żyjemy w kulturze, która ma obsesję na punkcie wiecznego młodego wyglądu, co stwarza nierealistyczne oczekiwania co do tego, jak nasze ciała będą się zmieniać z biegiem czasu” – mówi. „Pamiętasz, kiedy byłeś dzieckiem i jak ekscytujące było obserwowanie, jak rośniesz lub tracisz ząb? Wniesienie tej otwartej ciekawości do naszego obecnego życia pomaga złagodzić presję społeczną związaną z próbą zawsze wyglądania młodo.”

„Jestem godny miłości i szacunku taki, jaki jestem”.

Czasami klucz do dobrego samopoczucia w ciele ma niewiele wspólnego z twoją fizyczną jaźnią. Według konsultantki z Chicago, Amy Brown, pamiętanie o tym, że jesteś wart miłości i szacunku, nie zmieniając niczego w sobie, pomoże Ci pozbyć się negatywnych wzorców myślenia.

„To stwierdzenie przypomina ci, że o twojej wartości nie decyduje wygląd” – zauważa. „Uznając swoją wartość – taką jaką jesteś – możesz zwiększyć swoją samoocenę i poczuć się pewniej. Uznanie swojej wartości pomaga zwiększyć miłość do siebie i akceptację.”

“Akceptuję i celebruję wyjątkowość mojego ciała.”

Współczesne standardy piękna często wymagają tego od nas wszystkich zmienić, aby dostosować się do pewnego standardu doskonałości. Brown twierdzi jednak, że ważne jest, aby odejść od tego poglądu i przyjąć cechy, które czynią Cię wyjątkową.

„Koncentrowanie się na wyjątkowości swojego ciała zachęca Cię do docenienia tego, co Cię wyróżnia” – sugeruje. „Zaakceptowanie indywidualności swojego ciała może zmienić Twoją perspektywę z porównywania na rozpoznawanie swoich charakterystycznych cech.”

Chcesz jeszcze bardziej zwiększyć swoją pewność siebie? Następnie spróbuj tego wyzwania związanego z praktyką miłości własnej.

Źródło informacji

Exit mobile version