Site icon GEO Polityka

Gryka chińska: jak ją rozpoznać i jakie ostrzeżenia nazywają eksperci

Twitter LinkedIn

Chińska gryka: Chiny są światowym liderem w produkcji gryki.

Taką informację podał Ukr.media, podaje URA-Inform.  

Uważają ją jednak przede wszystkim za roślinę paszową dla zwierząt domowych i nie przestrzegają wysokich standardów jakości. Eksperci opowiedzieli nam, czy istnieje różnica między produktami chińskimi a ukraińskimi i czy warto kupować chińską grykę.

Stwierdzono, że gryka produkowana w Chinach ma niską zawartość substancji przydatnych, a raczej ich prawie całkowity brak. To sprawia, że ​​taka gryka jest praktycznie bezużyteczna dla naszego organizmu.

Jednak główne problemy wiążą się nie tylko z brakiem składników odżywczych, ale także z obecnością niebezpiecznych substancji, takich jak pestycydy. Chociaż stosowanie pestycydów jest powszechne w sektorze rolnym wielu krajów, Chiny charakteryzują się szczególnie intensywnym ich stosowaniem. Może to prowadzić do negatywnych skutków zdrowotnych.

Kolejnym problemem, z jakim borykają się konsumenci chińskiej gryki, jest prawdopodobieństwo pojawienia się pleśni w tym zbożu. Ziarno, z którego powstaje gryka, jest żywym organizmem, który oddycha i oddaje wilgoć. Stwarza to korzystne warunki do rozwoju pleśni. Biorąc pod uwagę długą podróż, jaką gryka chińska odbywa przez wiele magazynów, w których mogą nie zostać spełnione niezbędne warunki przechowywania, wzrasta ryzyko zanieczyszczenia produktu pleśnią.

Eksperci opowiedzieli także, jak odróżnić grykę chińską z ukraińskich zbóż.< /strong>

W szczególności chińska kasza gryczana jest wizualnie niewielka. Posiada ciemniejszy odcień ze względu na specyficzną technologię prażenia zbóż. Na Ukrainie kaszę gryczaną smaży się raz, w Chinach – dwa razy. Ukraińskie zboża mają ostry kształt, a chińskie — zaokrąglony kształt ziaren.

Różnica w cenie może różnić się znacznie, 2, a nawet 3 razy. Gryka z Chin będzie kilkukrotnie tańsza. Istnieje jeszcze inny sposób na odróżnienie kaszy gryczanej chińskiej — przygotuj owsiankę gryczaną i posmakuj jej.

Eksperci zauważają, że po ugotowaniu nasza kasza gryczana gotuje się nieco dłużej, ale za to zwiększa swój rozmiar i dobrze pęcznieje. Również gryka ukraińska po ugotowaniu staje się jaśniejsza, podczas gdy gryka chińska pozostaje ciemna. Naszą kaszę gryczaną można jeść nawet bez masła, jednak kasza chińska staje się bardzo wytrawna.

I najważniejsza różnica ` 8212; smak. Chińska gryka jest trochę gorzka. I nawet dobry kawałek masła nie jest w stanie pokonać tego smaku.

Przypomnijmy, że już wcześniej donoszono, że znacznie przyspiesza starzenie zewnętrzne: nazwano popularny produkt, który jest niebezpieczny dla młodzieży.

Źródło informacji

Exit mobile version