Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska uderza w obwód sumski: OTGV Seversk mówił o zagrożeniach

Twitter LinkedIn

Sytuacja na granicy regionu sumskiego z Federacją Rosyjską staje się coraz bardziej napięta. Armia rosyjska w dalszym ciągu ostrzeliwuje tereny przygraniczne

Informację tę potwierdził sekretarz prasowy grupy operacyjno-taktycznej oddziałów Seversk Wadim Mysnik w wywiadzie dla Radia Liberty, podaje URA-Inform.

< p>Myśnik powiedział, że tylko w ciągu ostatnich 24 godzin w obwodach czernihowskim i sumskim zarejestrowano 55 ostrzałów.

„Siły wroga zwiększają swoją aktywność i wzmacniają swoją obecność wzdłuż granicy z Ukrainą. Uważnie monitorujemy ruchy jednostek i sprzętu wroga. Prowadzą także działania rozpoznawcze. Granica na terytorium obwodu sumskiego rozciąga się na długości 560 kilometrów” – powiedział. Myśnik podkreślił.

Zauważył także, że jest to ogromny obszar, który Siły Zbrojne Ukrainy stale monitorują, identyfikując miejsca największej koncentracji wroga oraz punkty głównych ataków. Jednocześnie ukraińska armia jest gotowa na każdy rozwój wydarzeń i będzie w stanie zareagować na wszelkie próby naruszenia integralności terytorialnej kraju.

Przypomnijmy, że Zełenski na spotkaniu z Blinkenem powiedział, jakiej pomocy pilnie potrzebuje Ukraina.

Źródło informacji

Exit mobile version