Dzięki powrocie Aston Villa uratowała się przed porażką w rzutach karnych z Liverpoolem (wideo)

Zespół Unaia Emery'ego w dalszym ciągu zmaga się z Tottenhamem o miejsce w Lidze Mistrzów.

Aston Villau siebie zremisowała z Liverpoolem w finałowym meczu 37. rundy rozgrywek angielska Premier League (EPL). Mecz na stadionie Villa Park w Birmingham zakończył się wynikiem 3:3.

Już w drugiej minucie meczu Merseysiders objęli prowadzenie po ciekawej bramce gola strzelił bramkarz gospodarzy Emiliano Martinez. Jednak w 12. minucie bramka Youri Tielemansa pozwoliła drużynie Birmingham na przywrócenie parytetu w grze.

W 23. minucie podopieczni Jurgena Kloppa odzyskali przewagę punktową – bramkę zdobył Cody Gakpo. A na początku drugiej połowy Jarell Kwansa zwiększył handicap gości.

Jednak pod koniec meczu drużyna Unaia Emery'ego odrobiła straty i uniknęła porażki. Dublet zdobył John Duran, który wszedł na boisko z ławki w 79. minucie, a w 85. i 88. minucie posłał piłkę do siatki Merseysiders.

Przegląd meczu „Aston Willa” – Liverpool

Liverpool (79 punktów) zapewnił sobie przed terminem trzecie miejsce w Premier League i zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów na przyszły sezon.

Aston Villa (68 punktów) zajmuje czwartą pozycję i kontynuuje walkę z Tottenhamem o bilet do najbardziej prestiżowego Pucharu Europy. Na jedną rundę przed końcem Birmingham ma pięć punktów przewagi nad Londynem, ale Spurs mają jeszcze jeden mecz do rozegrania.

W rundzie finałowej, która odbędzie się 19 maja, Liverpool będzie gościł Wolverhampton, a Aston Villa zagra na wyjeździe z Crystal Pałac.