Site icon GEO Polityka

Dymisja Szojgu: ISW wyjaśniła, do czego przygotowuje się Kreml

Twitter LinkedIn

Dymisja Szojgu: Instytut Studiów Wojennych (ISW) wyjaśnił powody nominacji Andrieja Biełousowa jako kandydata na stanowisko nowego Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej.

  Informację tę przekazała ISW, podaje „URA” -Inform”.  

Według analityków (ISW) zmiana Ministra Obrony Rosji wiąże się z wysokim poziomem korupcji w Ministerstwie Obrony Rosji i wskazuje na przygotowanie Kremla do przedłużającej się wojny z Ukrainą.< /p>

Zdaniem analityków Biełousow nie ma doświadczenia wojskowego i z zawodu jest ekonomistą – pełnił funkcję ministra rozwoju gospodarczego Rosji w latach 2012–2013, po karierze związanej z analizą i prognozami gospodarczymi w latach 1981–2006.

Analitycy zauważyli, że jego brak doświadczenia wojskowego nie jest anomalią ‚; Shoigu również nie miał doświadczenia w noszeniu munduru wojskowego, zanim objął stanowisko w Ministerstwie Obrony. Następnie Biełousow pełnił funkcję pierwszego wicepremiera od 2020 r. do nowej nominacji w 2024 r.

Biełousow jest także znanym zwolennikiem większego zaangażowania rządu w gospodarkę. 12 maja Pieskow ogłosił nominację Biełousowa do państwowej agencji informacyjnej TASS i wyjaśnił, że „bardzo ważne jest dopasowanie gospodarki bloku władzy [pion bezpieczeństwa wewnętrznego] do gospodarki kraju”, sugerując, że Kreml intencją Biełousowa jest integracja i zoptymalizować kompleks wojskowo-przemysłowy i gałęzie przemysłu związane z siłami bezpieczeństwa i obronnością Rosji, w ramach szerszej wewnętrznej polityki gospodarczej.

Kilka rosyjskich źródeł poufnych zareagowało podobnie na nowe stanowisko Biełousowa i stwierdziło, że pokazuje ono poważne zaniepokojenie Putina poziomem korupcji i niewłaściwego wykorzystania funduszy w rosyjskiej armii, konfliktami między wojskiem a rosyjskim kompleksem wojskowo-przemysłowym oraz rzekomą nieskutecznością Ministerstwo Obrony Rosji jako całość.< /p>

Nienazwany rosyjski urzędnik federalny powiedział rosyjskiej opozycyjnej publikacji „Ważne historie”, że Biełousow na swoim nowym stanowisku „kompetentnie zorganizuje pracę i procesy logistyczne, zapewni niezbędną produkcję i dostawy, ukierunkować gospodarkę na „specjalną operację wojskową” i wycisnąć maksimum technologiczne z przemysłu obronnego.”

Znany bloger, nagrodzony nagrodami Kremla zauważył, że nowa rola Biełousowa „oznacza początek dużego -przegląd skali i restrukturyzacja wszystkich modeli finansowych” w Ministerstwie Obrony Rosji.

Przypominamy, że wcześniej informowaliśmy, że po powrocie do Białego Domu napisano dla Trumpa podręcznik dotyczący postępowania z Ukrainą.

Źródło informacji

Exit mobile version