Site icon GEO Polityka

Cynthia Lummis: Twórcy portfeli kryptowalutowych nie ponoszą winy za przepływ aktywów przestępczych

Dwóch senatorów wysłało list do prokuratora generalnego USA, w którym oskarża Agencję ds. egzekwowania przestępstw finansowych Departamentu Skarbu (FinCEN) stronniczości wobec regulacji kryptowalut.

Autorami listu są senatorowie Cynthia Lummis i Ron Wyden. W liście do prokuratora generalnego Merricka Garlanda kongresmani argumentują, że FinCEN bezzasadnie kryminalizuje obrót zasobami cyfrowymi i uniemożliwia pojawienie się odpowiedzialnych innowacji finansowych:

„Administracja Bidena promuje i wspiera obcą dla społeczności kryptograficznej interpretację amerykańskiego prawa przez FinCEN, która jest niepoprawna z prawnego punktu widzenia i podważa podstawy przedsiębiorczości, które uczyniły Amerykę światowym liderem gospodarczym. Oprogramowanie portfela nie jest bardziej winne nielegalnych finansów, jak autostrada jest winna ucieczki samochodu rabusia z banku. Jesteśmy głęboko zaangażowani w zapewnienie każdemu Amerykaninowi możliwości samodzielnego zarządzania swoimi zasobami cyfrowymi, a rozwijającym się branżom możliwość legalnego działania w naszym kraju.

Senatorowie uważają, że nowa, ekspansywna interpretacja przepisów dotyczących regulacji kryptowalut i przestępstw finansowych, zademonstrowana przez FinCEN w sprawach karnych przeciwko twórcom usług mieszania Samourai i Tornado Cash, ma na celu prześladowanie programistów i innowatorów. Zamiast tego skupiać się na atakujących, którzy kradną zasoby cyfrowe.

„Obawiamy się, że interpretacja Departamentu Sprawiedliwości będzie traktować twórców oprogramowania jako przestępców za zwykłe pisanie i publikowanie kodu używanego przez innych. To niebezpieczny precedens prawny, sprzeczny z prawem amerykańskim i niosący za sobą nieprzewidywalne konsekwencje” – narzekają senatorowie.

Wcześniej amerykańska senator Cynthia Lummis zwróciła się do Kongresu, stwierdzając, że aktywa cyfrowe są wykorzystywane wyłącznie w nielegalnej działalności finansowej.

Источник: bits.media

Exit mobile version