Barcelona awansowała na drugie miejsce w La Liga po bramce 16-letniego geniusza (wideo)

"Niebieski granat" pokonać Real Sociedad i odepchnąłem „Girona” z drugiej linii mistrzostw Hiszpanii.

Barcelonapokonała Real Sociedadw meczu finałowym 35-1. runda hiszpańska La Liga2:0.

Drużyna Xaviego otworzyła wynik w 40. minucie meczu, kiedy gola zdobył 16-letni napastnik Lamin Yamal po podaniu Ilkaya Gundogana.

Niebieskie Granaty strzeliły drugiego gola na koniec meczu. W doliczonym czasie gry drugiej połowy, w 90. + 3. minucie, Rafinha wykorzystał rzut karny.

Recenzja meczu „Barcelona” – „Real Sociedad”

Dzięki zwycięstwu Barcelona (76 punktów) awansowała na drugie miejsce w La Liga, wypierając Ukraińców Gironę (75 punktów) Artem Dovbik i Wiktor Cygankow na trzeciej pozycji. Real Sociedad (54 punkty) jest na siódmym miejscu.

W kolejnej rundzie Blaugranas zmierzą się 16 maja na wyjeździe z Almerią i tego samego dnia Baskowie zmierzą się z Valencią, na czele której stoi ukraiński napastnik Roman Jaremczuk.