Site icon GEO Polityka

7 objawów niskiego poziomu magnezu, na które należy zwrócić uwagę

Jak wiadomo, organizm nie potrzebuje magnezu, Dzherelo: freepik. com< /span> < i class="rbi rbi-twitter">

Magnez jest niezbędnym minerałem biorącym udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych w organizmie człowieka. Występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych. Większość ludzi otrzymuje wystarczającą ilość magnezu z diety. Jednakże u niektórych osób niedobory magnezu rozwijają się, gdy nie są w stanie spożywać lub zatrzymywać wystarczającej ilości magnezu w swojej diecie ze względu na czynniki związane ze stylem życia, przyjmowane leki lub podstawowy stan zdrowia. Jak zrozumieć, że organizm nie ma wystarczającej ilości magnezu?

TreśćCo to jest magnez i jak wpływa na nasz organizm? Co może powodować niedobór magnezu? Jak zrozumieć, że organizm nie ma wystarczającej ilości magnezu

Najlepszym sposobem ustalenia, czy masz niedobór magnezu, jest wykonanie badania krwi u lekarza. Jednakże zrozumienie, w jaki sposób ten minerał wpływa na organizm i jakie są jego objawy, może być pierwszym krokiem do rozpoznania problemu, zanim poinformujesz o tym lekarza. WomanEL powie Ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Co to jest magnez i jak wpływa na nasz organizm?

Istnieją pewne witaminy i minerały, bez których organizm po prostu nie może się obyć. Magnez jest jednym z takich minerałów. „Magnez to pierwiastek, podobnie jak sód i wapń, który ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia organizmu” – wyjaśnia lekarz Richard Scanlan. „Magnez jest ważny dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania serca i płuc, a także jest ważny dla kontrolowania ciśnienia krwi oraz innych funkcji mózgu i układu nerwowego.”

Narodowy Instytut Zdrowia Stanów Zjednoczonych dodaje, że magnez pomaga regulować poziom cukru we krwi, funkcjonowanie mięśni oraz rozwój białek, kości i DNA.

Co może powodować niedobór magnezu?

Jeśli spożyjesz lub zatrzymasz zbyt mało magnezu, może to prowadzić do szeregu objawów niedoboru magnezu. Ale ile potrzebujemy? Eksperci twierdzą, że kobiety powinny codziennie dostarczać z pożywieniem od 310 do 320 mg magnezu. W przypadku mężczyzn ta ilość jest wyższa: 410–420 mg.

„Czy stosujesz dietę wysokotłuszczową, bogatą w smażone potrawy i cukier? Jeśli nie uwzględnisz w swojej diecie orzechów, nasion, zielonych warzyw liściastych, produktów pełnoziarnistych i roślin strączkowych, w pewnym momencie może wystąpić niedobór magnezu.”

Richard Scanlan ostrzega, że ​​magnez można utracić również w przypadku regularnego picia zbyt dużej ilości alkoholu, ponieważ alkohol może zaburzać wchłanianie magnezu i powodować częste oddawanie moczu. Niektóre choroby – zarówno ostre, jak i przewlekłe – mogą również prowadzić do niedoboru magnezu.

„Przewlekła biegunka może prowadzić do niskiego poziomu magnezu i problemów z nerkami. Jeśli nerki nie działają prawidłowo, może to uniemożliwić organizmowi ponowne wchłanianie magnezu. Osoby z niewyrównaną cukrzycą mogą również tracić magnez” – wyjaśnia Scanlan. Lek. Daniel Landau dodaje, że u osób poddawanych leczeniu raka często zdarza się, że rozwija się ten konkretny niedobór.

Jak zrozumieć, że organizm nie ma wystarczającej ilości magnezu

Ból głowy i migrena to jeden z objawów niedoboru magnezu w organizmie, Źródło: freepik.com

Jak zauważa Scanlan, objawy niedoboru magnezu są zazwyczaj bardzo niespecyficzne, co oznacza, że ​​są częste i mogą mieć wiele przyczyn. Dlatego jeśli doświadczysz tych objawów, powinieneś poprosić o badania laboratoryjne, a nie próbować samodzielnie zdiagnozować. Najpopularniejszym badaniem jest badanie magnezu w surowicy, które mierzy stężenie magnezu we krwi.

Znajomość objawów niedoboru magnezu może pomóc Ci zasygnalizować konieczność wykonania badania:

Niektórzy twierdzą, że musisz zażywać magnez, aby złagodzić stany lękowe. Tutaj pisaliśmy o tym, czy to naprawdę działa.

Źródło informacji

Exit mobile version