Site icon GEO Polityka

Zmiana Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej – przygotowania Kremla do przedłużającej się wojny na Ukrainie, – ISW

Powołanie nowego Ministra Obrony Rosji Andrija Biełousowa jako kandydata na fotel są zazdrośni o korupcję Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej pragnie poinformować Państwa o przygotowaniach Kremla do przedłużającej się wojny z Ukrainą.

RBC-Ukraina zgłasza to Instytutowi Studiów Wojennych (ISW ).

Wszyscy domyślali się, że Biełousow przez około dziesięć lat był ministrem gospodarki na szczeblu federalnym. W ciągu tej godziny brał udział w zarządzaniu różnymi innowacyjnymi projektami wojskowymi w galusie kompleksu przemysłu obronnego oraz pilotami, którzy zostali dobrze przeszkoleni przed kerivnicą przez aparat Ministerstwa Obrony Rosji, który staje się coraz bardziej popularny.

ISW domyślał się, że departament obrony pod przywództwem Siergieja Szojgu walczył z oskarżeniami o korupcję przy wysokim poziomie biurokratycznej inercji, zatrzymując się w obliczu ciągłej żebraczej krytyki ze strony rosnącej „Biełousow ma wielką reputację skutecznego technokraty , a Insiders twierdzą, że nawiązały się nowe pozytywne stosunki z Putinem. Biełousow spotkał się z dyktatorem jesienią 2023 r., aby omówić projekty obronne i innowacje technologiczne, a także rozmawiał z Putinem: „Chodzi o problemy z rosyjskim przemysłem dronów. ” – mówi informator.

Zauważyli, że Biełousow ujawnił także niedawno rządowy projekt na 4,4 miliarda rubli (około 48 milionów dolarów) dotyczący produkcji bezzałogowych statków powietrznych do 2030 roku, a także plany wsparcia finansowego dla producentów dronów, szkolenia producentów dronów i operatorów dronów.

< p>Nacisk na maksymalizację innowacji technologicznych i zaangażowanie w rozwój rosyjskiego przemysłu obronnego, szczególnie w sferze dronów, będzie niewątpliwie niezwykle cenne dla sił zbrojnych Kremla – w przyszłości muszą uporać się z konfliktem pomiędzy rozprzestrzenianie się dronów w Rosji a obecne realia pola walki.

< p>W 2023 roku Biełousow szczególnie ogłosił, że Rosja zakończyła projekt „Bezzałogowe systemy powietrzne”, który przekaże łącznie 696 miliardów rubli (około 7 miliardów dolarów) na produkcję 32 tys. drony na rzece do 2030 roku.

„Putin ogłosił, że Biełousow gratuluje mu dowodów pracy w cywilnym ugodzie państwowej mającej na celu połączenie federalnej polityki gospodarczej z programem rosyjskiego Ministerstwa Obrony i w ten sposób bardziej mobilizuje rosyjski przemysł obronny na szeroką i długoterminową skalę oraz integruje ją z wewnętrzną polityką gospodarczą na rzecz zwiększonej mobilizacji gospodarczej, co potwierdza ciągłe przygotowania Kremla do przedłużającej się wojny na Ukrainie” – mówi ISW.

Nowy Minister Obrony Federacji Rosyjskiej

W tygodniu 12. Travnya, rosyjski dyktator Wołodymyr Putin, po wydaniu postanowienia o uwięzieniu Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej, pierwszego orędownika głowy Federacji Rosyjskiej Andrija Biełousowa.

W dniach 13-14 maja Rada Federacji planuje rozpatrzenie kandydatury Biełousowa na stanowisko Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej.

Co wiadomo o nowym kandydacie

Andrij Biełousow urodził się 17 marca 1959 r. w rodzina radyańskiego ekonomisty Rema Belousova.

W 1981 roku ukończył Wydział Ekonomii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosow. Od 1981 do 1986 pracował w Centralnym Instytucie Ekonomii i Matematyki Akademii Nauk ZSRR.

Od 1999 roku dołączyłem do zarządu Ministerstwa Gospodarki Federacji Rosyjskiej i doradzałem premierom Rosji: Jewgenowi Primakowowi, Siergiejowi Stiepaszynowi, Michaiłowi Kasjanowowi i Michaiłowi Fradkowowi.

Putin urodził się w 2008 roku, uznając Biełousowa za dyrektora wydziału ekonomii i finansów, a od 2012 do 2013 roku był ministrem rozwoju gospodarczego.

W latach 2013–2020 Biełousow był asystentem Putina. 21 września 2020 r. pierwszym orędownikiem głowy Federacji Rosyjskiej został mianowany Michaił Miszustin.

Biełousow jest osobą cywilną bez stopnia wojskowego. Wyjaśnili potrzebę otwarcia ministerstwa „na innowacje i zaawansowane pomysły”. Według słów sekretarza prasowego dyktatora Dmitrija Pieskowa „ważne jest zintegrowanie gospodarki bloku siłowego z gospodarką Federacji Rosyjskiej, tak aby odpowiadała dynamice chwili”.

Możliwe, że zmiana Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej zbiegła się z ofensywą Rosjan w pobliżu obwodu charkowskiego. Na granicy trwają ciężkie walki i ostrzał, strażacy pochowali już kilka żołnierzy i zbliżają się do Wowczańska.

Przeczytaj na kanale warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą< /em>RBC – Ukraina w Telegramie

Exit mobile version