Site icon GEO Polityka

Ukraina znalazła sposób na silne wzmocnienie obrony powietrznej: sojusznicy ogłosili ważne oświadczenie

Twitter LinkedIn

Według wiadomości ambasadora Niemiec na Ukrainie Martina Jägera Ukraina otrzyma nowy system obrony powietrznej IRIS-T z Niemiec w maju br.

Szczegóły dotyczące wzmocnienia obrony powietrznej Ukrainy podaje URA-Inform, powołując się na teleton.

Ambasador zauważył, że niektóre komponenty IRIS-T zostały już dostarczone na Ukrainę, a kolejny system zostanie przekazany Siłom Zbrojnym Ukrainy w maju. Podkreślił, że Niemcy obiecały Ukrainie dostawy nowych systemów IRIS-T w bieżącym, przyszłym i 2026 roku.

Jäger wyjaśnił również, że oprócz zapewniania obrony powietrznej Niemcy aktywnie pomagają w odbudowie infrastruktury energetycznej, szczególnie biorąc pod uwagę okres zimowy. Podkreślił znaczenie systemów obrony powietrznej dla ochrony przed możliwymi atakami w przyszłości.

Ambasador podkreślił, że Niemcy podejmują dodatkowe działania w sektorze obrony powietrznej i obiecał już, że 25% niemieckich systemów Patriot będzie zostać rozmieszczone na Ukrainie, co jest wybitnym przykładem solidarności w NATO.

Przypomnijmy, że ukraińska obrona powietrzna ma duże problemy: Siły Zbrojne Ukrainy ujawniły statystyki Federacji Rosyjskiej dotyczące zestrzelonych rakiet i dronów .

Źródło informacji

Exit mobile version