Site icon GEO Polityka

Łomaczenko znakomicie znokautował Kambososa i odzyskał tytuł mistrza świata

Ukrainiec zdobył pas wagi lekkiej IBF.

W niedzielę 12 maja ukraiński bokser Wasilij Łomaczenko pokonał Australijczyka George'a Kambososa w walce o wolny pas mistrza świata IBF w gali lekki.

Walka odbyła się w australijskim mieście Perth. Ukrainiec znokautował Australijczyka w 11. rundzie.

Przez całą walkę Wasilij miał inicjatywę i zadawał przeciwnikowi wiele mocnych i celnych ciosów, co zakończyło się licznymi siniakami i rozcięciem twarzy Cabososa .

W 11. rundzie Ukrainiec ostatecznie wykończył przeciwnika. Początkowo Łomaczenko powalił Cabososa, ten jednak wstał i był zdeterminowany, aby kontynuować walkę. Jednak Wasilij natychmiast przyszpilił Australijczyka w róg ringu i zmusił go do ponownego uklęknięcia – interweniował sędzia i przerwał walkę, odnotowując wczesne zwycięstwo naszego rodaka.

Dla Łomaczenki było to pierwsze walczy od maja 2023 roku, kiedy to jednogłośną decyzją sędziego przegrał z Amerykaninem Devinem Haneyem w walce o tytuł absolutnego mistrza świata w wadze lekkiej. Obecnie 36-letni Ukrainiec ma na swoim koncie 18 zwycięstw (12 przez nokaut) i 3 porażki na zawodowym ringu.

Kambosos poniósł trzecią porażkę w swojej karierze. 30-letni Australijczyk ma także na swoim koncie 21 zwycięstw (10 przez nokaut).

tsn.ua

Exit mobile version