„Krivbass” przegrał z „Polesiem” w dwudniowym meczu i zdobył srebrne medale UPL „Dynamo” (wideo)

Mecz rozpoczął się 12 maja, ale z powodu ostrzegającego go nalotu zakończyła się już następnego dnia.

Krivbassu siebie pokonali Polesie w meczu 28. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL)0:1.

Mecz w Krzywym Rogu rozpoczął się w niedzielę 12 maja. W 25. minucie klub Żytomierz objął prowadzenie po Wiaczesławie Tankowskim. W 37. minucie mecz został przerwany z powodu nalotu. Przeciągało się to i postanowiono zakończyć mecz w poniedziałek, 13 maja.

Meta miała rozpocząć się o godzinie 13:00, ale została przełożona ze względu na nalot. Po zgaszeniu świateł zespoły nadal wyszły na murawę, lecz nie zdobyły już żadnej bramki. Ponadto w drugiej połowie mecz został ponownie zawieszony ze względu na zagrożenie rakietowe na terenie całej Ukrainy.

Recenzja meczu „Krivbass” – „Polesie”

< p>Zostanie dodane wkrótce.

Po tym meczu Krivbass (54 punkty) przed terminem zapewnił sobie trzecie miejsce w UPL. Podopieczni Jurija Werniduba wywalczyli brąz i w przyszłym sezonie będą grać w europejskich pucharach.

Jeśli Szachtar pokona Worsklę w finale Pucharu Ukrainy, wówczas drużyna Krzywego Rogu europejski sezon rozpocznie od trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Jeśli drużyna Połtawy zdobędzie trofeum, dostanie się do Ligi Europy, a Krivbass zagra w 2. rundzie Ligi Konferencyjnej.

Dodatkowo porażka klubu Krzywy Róg w meczu z Polisją zapewnił Dynamo Kijów przed terminem „srebrne nagrody UPL. Zespół Aleksandra Szowkowskiego zakwalifikował się do kolejnej Ligi Mistrzów, gdzie rozpocznie od drugiej rundy kwalifikacyjnej.

Ale dla Polesia walka o Puchary Europy trwa. Na dwie rundy przed końcem sezonu drużyna Żytomierza z 46 punktami zajmuje szóstą pozycję w Mistrzostwach Ukrainy, ustępując dodatkowym wskaźnikom Rukhowi i dwa punkty za Dniepr-1.

W kolejnej rundzie Krivbass 19 maja zagra na wyjeździe z Dynamem, a Polesie tego samego dnia zmierzy się z Metalistem 1925.