Site icon GEO Polityka

Jak wykonać makijaż perłowy w domu: wskazówki od wizażysty

Co to jest makijaż perłowy, Dzherelo: kobietaEL + insta: jasminlily_/ashwiniisharmaa

Kolejny dzień, kolejny trend kosmetyczny. Na początku była to estetyka czysto dziewczęca. Następnie, dzięki środzie, na scenę wkroczył miękki gotyk. Wiosną 2024 roku wszystkie dziewczyny wpadły w obsesję na punkcie szklanej skóry. Ale stopniowo zaczęła tracić grunt pod nogami. Została zastąpiona perłową skórą. Jak wykonać perłowy makijaż skóry? A na czym dokładnie polega ten trend?

TreśćCo to jest perłowa skóra?

Perłowa skóra to hołd złożony cennemu, opalizującemu kamieniowi, z którego czerpie inspirację. „Wygląd jest satynowy, jedwabisty, błyszczący, ale nie zroszony” – mówi wizażystka Jenny Patinkin. Ale czym ta opcja różni się od szkła?

Davis wyjaśnia: „Różnica tak naprawdę polega na sposobie odbicia światła. Szklana skóra to nawilżone odbicie, chodzi o bazę pielęgnacyjną. Pearly Skin tworzy to odbicie za pomocą pigmentowanych rozświetlaczy i bronzerów oraz bardzo strategicznego rozmieszczenia. Ponieważ blask nie opiera się wyłącznie na środkach nawilżających, kremach i płynach, masz trochę więcej swobody w wyborze produktów, których możesz użyć”. Patinkin zauważa, że ​​perłowa skóra sięga aż do policzków (choć z powiekami i nosem też można eksperymentować – o tym później). „To raczej gościnna gwiazda niż cały program” – mówi.

Dla kogo odpowiednia jest perłowa skóra?

Perłową skórę może osiągnąć każdy, niezależnie od rodzaju skóry, jej tekstury czy wieku. „Perły mają złożone kolory. Kiedy spojrzysz na wnętrze muszli ostrygi lub na samą perłę, zobaczysz milion różnych kolorów, od szarości po brąz” – zauważa Patinkin. Taupe, szampański, brzoskwiniowy róż, lawenda, syrena zieleń – gama kolorów jest ogromna. „Większość kolorów jest bardzo przejrzysta i będzie pasować do wielu różnych odcieni skóry”. Patinkin twierdzi, że różowe złoto to perłowy odcień, który będzie pasował większości ludzi.

Dodaje, że ponieważ taki efekt można uzyskać za pomocą świetlistych pudrów, które zawierają maleńkie, błyszczące drobinki, nie podkreślają one drobnych zmarszczek w taki sposób, jak puder utrwalający. „Wszystkie dotyczą odbicia i złożoności koloru. Niekoniecznie są rozmyte lub matowe. Chodzi o to piękne odbicie światła i blasku.”

Jak wykonać makijaż perłowy

@zoekimkenealy

TUTORIAL MAKIJAŻU PERŁOWEJ SKÓRY ✨ Uderzający blask, który wygląda niemal przypadkowo w przypadku marynowanego makijażu. Zastosowane produkty: krem ​​Jason Wu CC i tonujący krem ​​nawilżający Saie Sun Melt, odcień średni brąz Benefit Cosmetics High Beam #pearlskin #makeuptutorial #glowyskin #saiebeauty #jasonwubeauty #benefitcosmetics

♬ oryginalny dźwięk — zoekimkenealy

„Myślę, że perłowa skóra lepiej radzi sobie z pudrami niż z kremami” – mówi Patinkin, zalecając ograniczenie nakładania podkładu do jednego, dwóch, może trzech obszarów twarzy. Najlepszymi produktami będą proszki wypiekane ze względu na złożoność ich kolorystyki. „Kiedy patrzysz na perły, są one trochę miękkie białe, trochę różowo-beżowe, trochę szampana, trochę różowego złota. Czasami pojawia się nuta lawendy. O wiele łatwiej jest uchwycić tę złożoną mieszankę kolorów za pomocą spiekanego pudru niż kremu” – radzi.

Aby nałożyć, weź pędzel do konturowania (lub inny duży puszysty pędzel) i lekko przeciągnij po całej twarzy policzek. Patinkin podkreśla znaczenie pędzla z luźnym włosiem, który wklepuje produkt w skórę, nadając mu eteryczny wygląd. Można go także nakładać na powieki, nos i górną wargę. Davis dodaje: „Tworząc perłową skórę, chodzi o przesunięcie środka twarzy do przodu i skupienie się na kluczowych obszarach. Połysk zostanie wzmocniony poprzez nałożenie na wierzch rozświetlacza w płynie/kremie i pigmentowanego rozświetlacza w proszku, koncentrując się na grzbiecie nosa, nad brwiami w kierunku środka czoła, ale szczególnym obszarem skupienia są kości policzkowe. Rozświetlacz powinien znajdować się na kości policzkowej, ale celowo wyśrodkowany pod okiem. Spójrz prosto przed siebie i nałóż produkt, nałóż odpowiednią warstwę, a następnie rozetrzyj.”

Jeśli zastanawiasz się, czym jest szklana skórka, zapraszamy Cię do sprawdzenia. Może tak będzie Ci lepiej?

Źródło informacji

Exit mobile version