Site icon GEO Polityka

ISW mówiła o przyczynach ofensywnej operacji Rosjan w pobliżu obwodu charkowskiego

Rosyjska operacja ofensywna mająca na celu zakopanie miasta Wowczańsk w pobliżu obwodu charkowskiego I w znacznym stopniu dziedzictwo niewypowiedzianej polityki Zachadu, za którą ukraińskie wojsko nie jest w stanie pokonać nadchodzących formacji, aby uderzyć w legalne cele wojskowe na terytorium Rosji.

Poinformuje o tym RBC-Ukraina w wiadomościach do Instytutu ds. Wojna (ISW).

< p>Z meldunku wynika, że ​​wojska rosyjskie planują opuścić Wowczańsk, zbliżając się do tego miejsca przez wsie Bugruwatka, Starica i Izbitsk na skrzyżowaniu drogi S-210817 i przez Wowczańskie Chutori na skrzyżowaniu drogi O-2108 25.< /p>

„Zatopienie którejkolwiek z tych osad przez wojska rosyjskie spowodowałoby odcięcie ukraińskich linii lądowych od Wowczańskiego i utworzenie połączenia liniowego (autostrada T-2104), które jest dodatkowo ważne dla obrony tego miejsca. Wojska rosyjskie często celują także w pobliskie mosty. zbiorniki wodne, aby odizolować ukraińską obronę Wowczańskiej od innych obszarów” – mówi ISW.

Prosisz także o analizę sytuacji ukraińskiego obserwatora wojskowego Kostyantina Maszowcy. Według tej oceny Wowczańsk jest głównym kierunkiem rosyjskiej ofensywy wieczorem obwodu charkowskiego – strażacy planują ominąć to miejsce z poprzedniego dnia.

Maszowiec zauważa, że ​​zdolność Wowczańskiej do międzynarodowego kordonu daje wojskom rosyjskim „duże możliwości”.

„Ogólnie rzecz biorąc, Rosjanie prowadzą obecnie operacje połączonymi siłami i możliwościami, aby osiągnąć konkretny wynik. Ponadto bliskość tego miejsca zapewnia wojskom rosyjskim „małe ramię dostawcze”, które zapewnia stabilną kontrolę i wsparcie ogniowe bez artylerii wypornościowej pozwala także na szybkie dostarczenie ognia i ognia na linię frontu” – dobiega z gwiazdy ISW.

Rosyjska ofensywa w rejonie Charkowa

W piątek 10 maja Rosjanie rozpoczęli ostrzał na dużą skalę artylerią dotarły do ​​przygranicznych rejonów obwodu charkowskiego.

Następnego dnia, 11 maja, kordon ukraińsko-rosyjski został przekroczony przez grupy batalionów wroga i rozpoczął się atak w kierunku Charkowa.

W następnym tygodniu, 12 maja, Rosjanie zajęli dolne przygraniczne wsie w pobliżu obwodu charkowskiego. „Szara strefa”, w której toczą się walki, znacznie się powiększyła.

Siły obronne toczą ciężkie i ważne bitwy o to miejsce. Na Rosjan naciskają na ZSU Liptsiv i Wowczańska.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą nakanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /em>

Exit mobile version