Site icon GEO Polityka

Brytyjski wywiad ujawnił powód użycia przez Federację Rosyjską sprzętu cywilnego na linii frontu

W ostatnich miesiącach rosyjskie siły okupacyjne na niektórych odcinkach frontu zaczęły coraz częściej używać motocykli lub buggy, próbując przebić się przez obronę Ukraińskich Sił Zbrojnych, a obecnie dowiedz się dlaczego.

11 0

Zdjęcie – topwar.ru

O tym, że od początku tego roku armia Putina intensywniej wykorzystuje lekkie pojazdy cywilne, takie jak pojazdy terenowe i motocykle terenowe, w celu przesunięcia „siły roboczej” bliżej linii frontu i przeprowadzenia ataki na pozycje ukraińskie w reportażu nocnym, pisze NBN, powołując się na oficjalne konto X brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

Analitycy brytyjskiego wywiadu wojskowego zauważyli, że tendencja ta nasiliła się po tym, jak rosyjski dyktator Władimir Putin osobiście przeprowadził inspekcję niedawno nabytych chińskich pojazdów terenowych Desertcross 1000-3 od Odes Industries w listopadzie ubiegłego roku. W szczególności krajowi agresorowi udało się już zakupić co najmniej 2 100 takich pojazdów.

Zgodnie z informacjami brytyjskimi wydaje się, że okupanci faktycznie regularnie uciekają się do stosowania lżejszych i szybszych pojazdów do celów przeprowadzenie rozpoznania operacyjnego przyczółków obronnych Sił Zbrojnych Ukrainy, w celu stworzenia dodatkowych możliwości skutecznego pokonania Sił Obronnych za pomocą artylerii, dronów FPV lub dronów kamikadze.

Jednakże w związku z tą odmową pancerza i siły ognia w celu zwiększenia mobilności, lekka broń staje się znacznie bardziej podatna na ataki całej gamy systemów uzbrojenia niż jej opancerzone odpowiedniki. Przykładowo ukraińskie drony FPV wielokrotnie wykazały swój skuteczny potencjał w niszczeniu motocykli, pojazdów terenowych i buggy Federacji Rosyjskiej.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że brytyjski wywiad wyjaśnił częstą „konwergencję” bomb lotniczych na terytorium Federacji Rosyjskiej.

nbnews.com.ua

Exit mobile version