Site icon GEO Polityka

Totalna dominacja: ukazały się notatki sędziów i statystyki uderzeń po walce Łomaczenko – Kambosos

Ukrainiec miał na ringu ogromną przewagę nad Australijczykiem.< /strong> /p>

Ujawniły się statystyczne wyniki walki Wasilija Łomaczenki z Georgiem Kambososem, w której Ukrainiec spektakularnie znokautował Australijczyk i zdobył pas mistrza świata w kategorii lekkiej IBF.

Walka w australijskim mieście Perth zakończyła się w jedenastej rundzie. Łomaczenko powalił przeciwnika potężnym ciosem w ciało. Kambosos wstał i próbował kontynuować walkę. Jednak Ukrainiec natychmiast przygwoździł przeciwnika w róg ringu i zaczął bombardować ciało przeciwnika – sędzia interweniował i odnotował szybkie zwycięstwo Wasilija.

Jak wynika z notatek sędziowskich, po 10 rundach Ukrainiec prowadził na kartach wszystkich trzech sędziów: 99-91, 98-92 i 99-91.

Dwóch sędziów dało Australijczykowi po jednej rundzie w walce z Łomaczenką. Inny sędzia doliczył dwie rundy na korzyść Kambososa.

Statystyki strajków potwierdzają ogromną przewagę naszego rodaka. Podczas całej walki Łomaczenko zadał 480 ciosów, z czego 175 było celnych. Kambosos zadał 371 ciosów, ale tylko 40 celnych.

Ukrainiec trafił 70 z 270 celnych pchnięć i 105 z 210 silnych ciosów. Australijczyk zadał tylko 4 dźgnięcia ze 182 i 36 ze 189 silnych ciosów.

Dla Łomaczenki była to jego pierwsza walka od maja 2023 r., kiedy przegrał jednogłośną decyzją z mocnym Amerykaninem Devin Haney w walce o tytuł absolutnego mistrza świata wagi lekkiej. Obecnie 36-letni Ukrainiec ma na swoim koncie 18 zwycięstw (12 przez nokaut) i 3 porażki na zawodowym ringu.

Kambosos poniósł trzecią porażkę w swojej karierze. 30-letni Australijczyk ma także na swoim koncie 21 zwycięstw (10 przez nokaut).

Wcześniej informowaliśmy, że Łomaczenko skomentował swoje spektakularne zwycięstwo nad Kambosos i zdobycie tytułu mistrza.

tsn.ua

Exit mobile version